Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s paralajmëroi të premten se shkelja nga ana e Rusisë e një traktati të rëndësishëm të…
Presidenti i SHBA-ve Donald Trump, ka deklaruar se forcat e mbështetura nga amerikanët në Siri kanë rimarrë 100 përqind të…
Ndërsa zgjedhjet në Bashkimin Evropian po afrojnë, Agjencia e BE-së për Sigurinë Kibernetike I ka bërë thirrje vendeve të BE-së…
Dalja e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian mund të shtyhet por për këtë duhet pasur një arsye të fuqishme,…
Shtetet e Bashkuara ofrojnë një shpërblim të majmë prej një milion dollarësh, për çdo informacion mbi vendndodhjen e një prej…
BE do të ndihmojë në financimin e ndërtimit të linjës hekurudhore që lidh Stambollin me kufirin bullgar me një grant…
Ministri i jashtëm i Venezuelës tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara po përpiqeshin të rrëzonin qeverinë e Nikolas Maduro…
Presidenti amerikan, Donald Trump dhe lideri koreanoverior, Kim Jong Un, do të nënshkruajnë një marrëveshje, në ditën e dytët të…
Ka nisur takimi i dytë mes Donald Trump dhe Kim Jong-un. Mediat raportojnë se samiti nisi në orën 18:30 (me…
Sot shënohen 15 vjet nga vdekja e ish-presidentit Boris Trajkovski, i cili e humbi jetën në aksidentin me aeroplan tek…
Nga Marco Valli Pas rritjes së fortë ekonomike të vitit 2017, dhe ngadalësimit të vitit 2018, rritja ekonomike globale pritet…
Presidenti amerikan, Donald Trump parashikoi sot se samiti i tij me liderin koreanoverior, Kim Jong Un do të jetë i…

Lajmet e fundit

Ndahet nga jeta ikona e këngës popullore shkodrane Shyqyri Alushi

Kulturë

Ndahet nga jeta ikona e këngës popullore shkodrane Shyqyri Alushi

Ndahet nga jeta ikona e këngës popullore shkodrane Shyqyri Alushi. Ai u shua në moshën 84-vjeçare për shkak të një sëmundje. Shuqyri Alushi ishte një prej këngëtarëve më të mirë...

Parashikimi i motit, e martë 19 mars 2019

Moti

Parashikimi i motit, e martë 19 mars 2019

Sot moti do të  jetë me kthjellime dhe vranësiratë pakta me prani të mjegullës në verilindje dhe juglindje. Era do të jetë  nga kuadrati i jugperëndimit (SW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4...

Horoskopi,  e martë 19 mars 2019

Horoskopi

Horoskopi, e martë 19 mars 2019

Dashi Një nga marrëdhëniet tuaja të ngushta me një person ka shkuar shumë larg aq sa do të ishte mirë që të dy ta pranoni këtë fakt. Kjo nuk do të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!