Perandori i Japonisë, Akihito, 85 vjeçar, ka deklaruar se do të jap dorëheqje, duke i hapur rrugë kështu rrugën…
Perandori japonez Akihito ka dhenë dorëheqjen nga froni dhe është i pari që ka berë një veprim të tillë në…
Shpenzimet për ushtrinë amerikane janë rritur për herë të parë në shtatë vjet, duke reflektuar kështu politikën e administratës së…
Lideri në arrati i ISIS, Abu Bakr al-Baghdadi është shfaqur në një video propaganduese për herë të parë në 5…
Një burrë u burgos në Meksikë, gjatë fundjavës pasi kaloi disa orë i groposur në një tunel, të cilin e…
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka nxjerrë jashtë konsullin në Berlin, Binak Berisha, nga takimi me ambasadorin Beqë Cufaj. Kjo…
Prej disa vitesh, qeveria Australiane po lufton me një “popullsi” të cilën e konsideron jashtë kontrollit: macet e egra të…
Dymbëdhjetë shtetas të Maqedonisë nga Vinica, Strumica, Prilepi e Shkupi mbetën në rrugë në Kapadoki të Turqisë, sepse hoteli nuk…
Spanjollët i drejtohen të dielën qendrave të votimit ndërsa politiken mainstream e ka pushtuar frika e një rritje te ndjeshme…
Në Poway të Kalifornisë hebrejtë ishin mbledhur në Sinagogë për të marrë pjesë në shërbesën fetare ditën e fundit të…
Papa Françesku ka dhuruar 500 mijë dollarë për asistencën e emigrantëve në Meksikë. Shuma do të shkojë në mbështetje të…
Ekonomia amerikane i ka kapërcyer parashikimet e analistëve në vend duke u rritur me plot 3.2 për qind në tre…

Lajmet e fundit

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

Bota Shqiptare

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

3 muaj më parë këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha publikoi këngën e titulluar ‘Last Hurrah’. Por klipin e këngës më drogë, cigare dhe alkool, ku Bebe shfaqej në skena...

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Aktualitet

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Zgjedhja mund t'ju surprizojë pasi do zbuloni diçka interesante për personalitetin tuaj. 1 - Ju keni zgjedhur çelësin më të thjeshtë. Pavarësisht formës së zakonshme, ka një dizajn shumë unik. Kjo...

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Show-biz

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Xhensila Myrtezaj është ndjerë nostalgjike sot dhe ka publikuar një foto familjare! Këngëtarja shqiptare nuk e ka prezantuar kurrë të atin në publik, por sot ka thyer rregullin e saj dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!