Presidenti amerikan Donald Trump thotë se do të tërheqë Shtetet e Bashkuara jashtë marrëveshjes ndërkombëtare për Tregtinë e Armëve. Marrëveshja…
Presidenti i SHBA Donald Trump ka njoftuar se administrata e tij do të ndalojë ratifikimin e Traktatit të Tregtisë së…
Një gjykatëse në Shtetet e Bashkuara dënoi Maria Butinën me 18 muaj në burg, pasi ajo pranoi fajësinë për të…
Një ndalesë totale për mediat sociale filloi në mars të vitit 2018 pasi reformat për kushtetutën hynë në fuqi. Reformat…
Joe Biden, i jep fund spekulimeve duke shpallur kandidaturën për zgjedhjet presidenciale të vitit 2020 në Shtetet e Bashkuara. Me…
Disa zjarre jashtë sezoni kanë përfshirë Suedinë dhe Norvegjinë duke alarmuar autoritetet se mund të gjenden para një tjetër vere…
Facebook rrezikon një gjobë deri në 5 miliardë dollarë nga ana e komisionit federal tregtar. Agjencia qeveritare amerikane heton mbi…
Në një video të lëshuar të enjten në mëngjes, ish-nënpresidenti Joe Biden njoftoi zyrtarisht se po kandidon për president në…
15 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë i një shpërthimi të ndodhur në qytetin Idlibit në veriperëndim të Sirisë.…
Përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut në Afrikën e Jugut kanë shkaktuar vdekjen e të paktën 60 personave. Mes viktimave është…
Dështimet me Brexit dhe rezervat për lidershipin e saj, e kanë kthyer kryeministren Theresa May në një nga figurat më…
Media prestigjoze botërore CNN raporton se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë nisur përgatitje ushtarake në Mesdhe, ku kanë demonstruar…

Lajmet e fundit

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

Bota Shqiptare

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

3 muaj më parë këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha publikoi këngën e titulluar ‘Last Hurrah’. Por klipin e këngës më drogë, cigare dhe alkool, ku Bebe shfaqej në skena...

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Aktualitet

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Zgjedhja mund t'ju surprizojë pasi do zbuloni diçka interesante për personalitetin tuaj. 1 - Ju keni zgjedhur çelësin më të thjeshtë. Pavarësisht formës së zakonshme, ka një dizajn shumë unik. Kjo...

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Show-biz

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Xhensila Myrtezaj është ndjerë nostalgjike sot dhe ka publikuar një foto familjare! Këngëtarja shqiptare nuk e ka prezantuar kurrë të atin në publik, por sot ka thyer rregullin e saj dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!