Gjashtë shpërthime të njëpasnjëshme ndodhën të dielën e Pashkëve në të paktën tre kisha dhe në tre hotele në Sri…
Të dielën mbahen zgjedhjet presidenciale në Ukrainë. Në fakt, ky është rundi i dytë i tyre, sepse asnjëri nga kandidatët…
Edhe këtë të shtunë në Paris shpërthyen përleshjet. Lëvizja e Jelekverdhëve mbushi sheshet si çdo fundjavë në protestat e pandalshme…
KINSHASA, R.D. E KONGOS Një anije u përmbys në Liqenin e Kivu në Republikën Demokratike Lindore të Kongos javën e…
Angela Merkel do të ishte “shumë e kualifikuar” për një pozicion të lartë në BE pasi ajo të largohej nga…
Jelek verdhët protestuan përsëri sot në Paris. Policia u detyrua të përdorë gazin lotsjellës në protestat që eskaluan në dhunë.…
CNN njofton që Joe Biden do të shpallë kandidaturën për president javën që vjen. Formati dhe data e e zyrtarizimit…
Popullariteti i Presidentit të Francës, Emmanuel Macron është rritur ditët e fundit, pas djegies së Katedrales Notre Dame në Paris.…
Nuk janë takuar kurrë dhe ky është rasti më i mirë për të thyer akullin. Udhëheqësi i Koresë së Veriut,…
Zonja e Parë e Amerikës, Melanie Trump do presë ditën e hënë, në 22 prill festimet e 141-ta për Pashkët…
Moti i keq në Britaninë e madhe ka shkaktuar 2 viktima. Viktimat janë dy vajza të reja të cilat humbën…
Presidenti amerikan, Donald Trump shkruan në profilin e tij në “Twitter” se loja për demokratët mbaroi pasi hetimi i kryer…

Lajmet e fundit

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

Bota Shqiptare

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

3 muaj më parë këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha publikoi këngën e titulluar ‘Last Hurrah’. Por klipin e këngës më drogë, cigare dhe alkool, ku Bebe shfaqej në skena...

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Aktualitet

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Zgjedhja mund t'ju surprizojë pasi do zbuloni diçka interesante për personalitetin tuaj. 1 - Ju keni zgjedhur çelësin më të thjeshtë. Pavarësisht formës së zakonshme, ka një dizajn shumë unik. Kjo...

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Show-biz

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Xhensila Myrtezaj është ndjerë nostalgjike sot dhe ka publikuar një foto familjare! Këngëtarja shqiptare nuk e ka prezantuar kurrë të atin në publik, por sot ka thyer rregullin e saj dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!