Sondazh

Banorët e Unazës së re Re në mbrojtje të kauzës së tyre duhet të:

Bota Shqiptare

Dorëheqja e Haradinaj, Vuçiç njësoj si Rama: E bëri për marketing politik!

Dorëheqja e Haradinaj, Vuçiç njësoj si Rama: E bëri për marketing politik!

Menjëherë pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit të Kosovës, ajo që ra në sy në ambientin politik shqiptarë ishte ‘heshtja’ që fliste shumë e Edi Ramës. Por në...

Dushan Janjiç: Franca e Gjermania, ndërmjetësit kryesorë. Marrëveshja do të arrihet në disa etapa

Dushan Janjiç: Franca e Gjermania, ndërmjetësit kryesorë. Marrëveshja do të arrihet në disa etapa

Analisti serb dhe drejtori i Forumit për Marrëdhënie Ndëretnike, Dushan Janjiç, në një intervistë për Gazetën Express, ka folur rreth mesazheve që dha presidenti i Francës, Emanuel Macron, gjatë vizitës...

Drejt Hagës për shpalljen e ligjshmërisë së pavarësisë së Kosovës/ Nga Mal Berisha

Drejt Hagës për shpalljen e ligjshmërisë së pavarësisë së Kosovës/ Nga Mal Berisha

Atë ditë të 21 Korrikut të vitit 2010 po udhëtoja nga qendra e Tiranës, drejt Aeroportit të Rinasit dhe dëgjoja programin botëror të BBC-së. Papritmas dëgjova një lajm që ndërpreu programin:...