Sondazh

Banorët e Unazës së re Re në mbrojtje të kauzës së tyre duhet të:

Bota Shqiptare

Haradinaj: Lista Serbe nuk mund të rrëzojë qeverinë

Haradinaj: Lista Serbe nuk mund të rrëzojë qeverinë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj u shpreh se Qeveria mund të bjerë, por jo për shkak se ka marrë një vendim prej të cilit siç tha ai “është hidhëruar Lista...

Regjistrimi i ri i popullsisë në Maqedoni, pa pyetje për përkatësinë etnike dhe fetare

Regjistrimi i ri i popullsisë në Maqedoni, pa pyetje për përkatësinë etnike dhe fetare

Regjistrimi i popullsisë në Maqedoni do të zbatohet në prill të vitit 2020. “Është planifikuar që të angazhohen rreth 5.000 regjistrues në tetë gjuhë, me çka do të shfrytëzohet metodë e...

Ktheu banesën në qendër droge, shqiptari arrestohet me 50 mijë euro kokainë

Ktheu banesën në qendër droge, shqiptari arrestohet me 50 mijë euro kokainë

Ai e kishte kthyer banesën e një të njohuri në një qendër të vërtetë të operacioneve të drogës. Zbulimi u bë nga patrulla e policisë në Fermo, të cilët kanë konfiskuar...