Lajmet e fundit

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Globi

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zg…

Presidenti Donald Trump urdhëroi Departamentin e Drejtësisë që të deklasifikojë një sërë dokumentesh që lidhen me hetimi...

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Politikë

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e …

Shpëtim Idrizi, në një intervistë në Top Show, sqaroi pse PDIU-ja vendosi që të kalojë në opozitë. Por, përpara se të z...

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Aktualitet

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gja…

Në redaksinë e emisionit “Stop” kanë mbërritur shumë letra nga persona që vuajnë dënimin në burgun e Fierit apo familjar...

Plasari: Shteti ka braktisur shkollën publike

Aktualitet

Plasari: Shteti ka braktisur shkollën publike

Aurel Plasari i ftuar në studion e “Opinion” e ka cilësuar si alarmante situatën e mbylljes së qindra shkollave në vend...

Plas grushti në rrethinat e Tiranës, 11 persona përleshen mes tyre

Aktualitet

Plas grushti në rrethinat e Tiranës, 11 persona përleshen mes tyr…

Një sherr i madh ka ndodhur në një ndër rrethinat e Tiranës, ku 11 persona janë përplasur mes tyre.Bilanci... 3 persona ...

Në Maliq, nusja rreh vjehrrën dhe vjehrri nusen

Aktualitet

Në Maliq, nusja rreh vjehrrën dhe vjehrri nusen

Dy ngjarje të ndryshme, “dhunë në familje”, janë regjistruar në Maliq. Sipas burimeve të Policisë Vendore, mësohet se n...

A e ndiet tërmetin që lëkundi vendin mbrëmjen e sotme?

Aktualitet

A e ndiet tërmetin që lëkundi vendin mbrëmjen e sotme?

Një tërmet ka tronditur qendrën e vendit mbrëmjen e së martës rreth orës 21:05. Lëkundjet janë ndjerë pjesërisht në disa...

Op/Ed

Sakrifikimi i Kukësit

Op/Ed

Sakrifikimi i Kukësit

Nga Sulejman Dida Në vitin 1978, fiks në 100 vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Përzerenit, Kukësi u përmbyt me gjithçka; ...

Fronti opozitar dhe 16 shtatori i Ramës dhe Tërmetit

Op/Ed

Fronti opozitar dhe 16 shtatori i Ramës dhe Tërmetit

Nga Ilir Nikolla 16 shtatori ka hyrë në historinë e shtetit shqiptar si një ditë ku shqiptarët kërkojnë bashkimin mes...

Librat mbetën jetim se fëmijët i përzunë nga ky vend!

Op/Ed

Librat mbetën jetim se fëmijët i përzunë nga ky vend!

Nga Bujar Nishani Librat e shkollës të fëmijëve shqiptar po mbeten jetim! Pak ditë më parë një lajm pothuajse i kobshëm...

Një lexim i ri historie

Op/Ed

Një lexim i ri historie

Nga Veton Surroi Serbia e filloi luftën në Kosovë për shkak të Leposaviqit e Kosova rezistencën paqësore (më vonë edhe ...

Taulant Balla rival për korrupsion cilësor

Op/Ed

Taulant Balla rival për korrupsion cilësor

Rilindja është një çetë brenda së cilës vështirë të pikasësh vlera politike dhe intelektuale. Ajo çfarë është lehtësisht...

Klithmat çjerëse të Braçes së frikësuar

Op/Ed

Klithmat çjerëse të Braçes së frikësuar

Sot Erjon Braçe u përpoq që të bëhej apo hiqej si parimor me ligjin e lojërave të fatit duke përmendur dhembshurinë për ...

Erjon Veliaj, një i çmendur pas vjedhjes që po çmend Tiranën

Op/Ed

Erjon Veliaj, një i çmendur pas vjedhjes që po çmend Tiranën

E gjithë Tirana është mbërthyer nga një trafik që ka paralizuar gjithë lëvizjen e qytetarëve. Arsyeja? Çmenduria e Erj...

Më të klikuarat

E vërteta, ja djali i kujt është Taulant Balla

Politikë

E vërteta, ja djali i kujt është Taulant Balla

Nga Fatmir HOXHA Taulanti e ka mamin e bukur. Ia njeh gjithë Librazhdi. Të paktën e ka patur dikur, se mosha bën t...

1984/Byroja Politike vendosi zëvendësimin e kafesë me kafen e elbit

Dossier

1984/Byroja Politike vendosi zëvendësimin e kafesë me kafen e elb…

Nga Kastriot Dervishi Eksperimentet sovjetike mbi popullin shqiptar në drejtim të ushqimit kanë qenë të shumta. Asnjëhe...

Shqepen me mish qengji, i këndojnë komandantit të tallonit

Dossier

Shqepen me mish qengji, i këndojnë komandantit të tallonit

Nga Kastriot Dervishi Para pak orësh qarkulloi në rrjete sociale një filmim ku shihet këngëtari i njohur i grupit polif...

1985/Spiunët në Tiranë dhe shpenzimet e fshehta

Dossier

1985/Spiunët në Tiranë dhe shpenzimet e fshehta

Nga Kastriot Dervishi Bashkëpunëtori i organeve të Sigurimit të Shtetit konsideroj “vullnetar” i përkushtuar në një “de...

Videoja që u bë virale sot, Ministrja tregon se çfarë është qeverisja socialiste

Politikë

Videoja që u bë virale sot, Ministrja tregon se çfarë është qever…

Kjo video është bërë virale në rrjetet sociale. Sot në parlament, në fjalën e saj Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj k...

‘Mbaje mend këtë fytyrë mirë. Nga Vlora jam unë’, kryeinspektori i IKMT kërcënon deputetin e PD

Aktualitet

‘Mbaje mend këtë fytyrë mirë. Nga Vlora jam unë’, kryeinspektori …

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj së bashku me deputeten Nada Meçorapaj ishin në Jal në mbështetje të banorëv...

Bota Shqiptare

Hahn apelon për referendumin: Çdo votë e rëndësishme

Hahn apelon për referendumin: Çdo votë e rëndësishme

Ajo e perëndimit në Maqedoni përpara referendumit të 30 shtatorit është me padyshimin më të vogël një ofensivë e vërtetë diplomatike. Pas sekretarit amerikan të Mbrojtjes, James Mattis një ditë më...

Thaçi: Korrigjimi i kufijve, zgjidhja e vetme

Thaçi: Korrigjimi i kufijve, zgjidhja e vetme

Presidenti, Hashim Thaçi, nuk tërhiqet nga propozimi i tij për korrigjim të kufijve me Serbinë. Në një konferencëtë posaçme për mediat, Kreu i Shtetit të Kosovës deklaroi prerazi se Serbinë nuk...

The Economist: Ndryshimi i kufijve në Ballkan mund të sjellë luftë!

The Economist: Ndryshimi i kufijve në Ballkan mund të sjellë luftë!

Ndryshimi i kufijve mes Kosovës dhe Serbisë rrezikon të sjellë një luftë të re në Ballkan, raporton “The Economist”, në një artikull të publikuar këtë të hënë. “Kur Jugosllavia, Bashkimi Sovjetik...