Lajmet e fundit

Eliona Pitarka pranon se është në një lidhje!

Show-biz

Eliona Pitarka pranon se është në një lidhje!

Është një nga aktoret seksi të “Apartamentit 2Xl” dhe gjithnjë ka bërë të flasë për të. Këtë herë aktorja Eliona Pitark...

Presidentja kroate në Kuvend:  Shqiptarë luftuan për Kroacinë, ne nuk harrojmë

Aktualitet

Presidentja kroate në Kuvend: Shqiptarë luftuan për Kroacinë, ne…

Presidentja e Republikës së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç, ishte e pranishme paraditen e së enjtes në Kuvendin e Sh...

30 vite burg për shqiptarin që therri ish-partnerin e të dashurës

Aktualitet

30 vite burg për shqiptarin që therri ish-partnerin e të dashurës

Gjykata e Teramos në Itali ka dënuar me 30 vite një  shqiptar të akuzuar për vrasjen e një të riu i cili në të shku...

Kreditë me probleme në Shqipëri, më të lartat në rajon

Aktualitet

Kreditë me probleme në Shqipëri, më të lartat në rajon

Pavarësisht rënies, kreditë e pakthyera në afat në sistemin bankar shqiptar mbeten më të lartat në rajon. Sipas raporti...

Nëna tha se 2-vjeçari vdiq duke pirë lëng molle, por…

Globi

Nëna tha se 2-vjeçari vdiq duke pirë lëng molle, por…

Një nënë nga Dakota e Jugut, e cila rrahu djalin e saj për vdekje pasi ai lagu shtratin është dënuar me 40 vjet burg. K...

Kush është Mario, malazezi i tmerrshëm që u arrestua në mes të Prishtinës

Bota Shqiptare

Kush është Mario, malazezi i tmerrshëm që u arrestua në mes të Pr…

Policia e Kosovës ka vënë në pranga dy shtetas të Malit të Zi, të kërkuar përmes INTERPOL-it për vepra të ndryshme penal...

Dashuria e parë nuk harrohet kurrë, ja përse!

Lifestyle

Dashuria e parë nuk harrohet kurrë, ja përse!

Ja disa arsye përse dashuria e parë mbetet e paharrueshme. 1. Dashuria e parë është e fuqishme, pasi ti ndjen për her...

Op/Ed

Trinia e Kosovës

Op/Ed

Trinia e Kosovës

E pandarë. E pavarur. Shumëetnike  Nga Qemal SAKAJEVA Po të ndjekësh deklarimet dhe sjelljet e zyrtarëve të lartë...

Në vend të një bisede me Komisionerin Hahn

Op/Ed

Në vend të një bisede me Komisionerin Hahn

Nga Oerd Bylykbashi/ Komisioneri Hahn tha sot se vetingu po ecte mire, por tha edhe se do te ishte dizastër, nëse, për ...

Rroftë BE!

Op/Ed

Rroftë BE!

Nga Ylli Manjani Rroftë BE!————Republika e Shqipërisë është e vetmja anëtare e Këshillit të Europës dhe e NATOS; e vetm...

Një urdhër racist i krye-kreut Rama!

Op/Ed

Një urdhër racist i krye-kreut Rama!

Nga Sali Berisha Sot ne nje akt racizmi te mirefillte shteteror kryekreu Edvin Kristaq Rama refuzoi ekspertizen e organ...

"Populli i mrekullueshëm serbë" i delirantes shqiptare

Op/Ed

"Populli i mrekullueshëm serbë" i delirantes shqiptare

Nga Gani Mehmetaj "Serbët janë popull i mrekullueshëm", shkruante një mbesë e Enver Hoxhës në rrjetin social FB. Emrin ...

Fustanella e Stan Dragotit

Op/Ed

Fustanella e Stan Dragotit

Nga Ilir Ikonomi Më kujtohet si sot ajo ditë e vitit 2008 kur shkova të intervistoj Stan Dragotin, regjisorin e famshëm...

Evropa ime: Ndihmë, po bëj paradë me veturë!

Op/Ed

Evropa ime: Ndihmë, po bëj paradë me veturë!

Nga Jagoda Mariniç Kroacia ndodhet në finalen e Kampionatit Botëror të Futbollit - edhe autorja jonë Jagoda Marinic pye...

Më të klikuarat

Zbardhet biseda mes Ramës dhe Trump, Presidenti: Kush je ti!

Politikë

Zbardhet biseda mes Ramës dhe Trump, Presidenti: Kush je ti!

Dje ishte Samiti i NATO-s, ku ndodhej edhe Presidenti amerikan Donald Trump. Pas deklaratave sfiduese ndaj NATO-s dhe Ka...

Gjatë ndeshjes ndodhi diçka e pakëndshme që nuk u transmetua

Sport

Gjatë ndeshjes ndodhi diçka e pakëndshme që nuk u transmetua

Gjithçka në televizorë u duk se shkoi për mrekulli në finalen e madhe të Botërorit të fituar nga Franca 4-2 ndaj Rusisë...

Zbulohet e përbashkëta mes vrasjes së shoferit të Xhafajt dhe çiftit në Shkodër

Aktualitet

Zbulohet e përbashkëta mes vrasjes së shoferit të Xhafajt dhe çif…

Të tjera detaje janë bërë të ditura rreth ngjarjes që tronditi ditën e djeshme qytetin e Shkodrës, pasi humbën jetën dy ...

Macron ‘tërbohet’ nga gëzimi i fitores, kurse presidentja kroate i afrohet dhe…(FOTO)

Sport

Macron ‘tërbohet’ nga gëzimi i fitores, kurse presidentja kroate …

Është mbyllur me fitoren e Francës finalja e Kampionatit Botëror, “Rusi 2018”. Kroatëve nuk u mjaftoi loja e bukur që bë...

Detaje të reja/ Cilët janë ish-polici dhe partnerja e tij që u vranë mëngjesin e sotëm (foto)

Aktualitet

Detaje të reja/ Cilët janë ish-polici dhe partnerja e tij që u vr…

Sapo janë zbardhur detaje të reja nga krimi i rëndë i ndodhur në qytetin e Shkodrës ku mbetën të vrarë dy bashkëjetuesit...

Ndërron jetë shqiptari që u bë i famshëm në Hollivud

Aktualitet

Ndërron jetë shqiptari që u bë i famshëm në Hollivud

Ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare në Los Angelos të Kalifornisë, artisti i njohur me origjinë shqiptare Stan Dragoti...

Bota Shqiptare

Kush është Mario, malazezi i tmerrshëm që u arrestua në mes të Prishtinës

Kush është Mario, malazezi i tmerrshëm që u arrestua në mes të Prishtinës

Policia e Kosovës ka vënë në pranga dy shtetas të Malit të Zi, të kërkuar përmes INTERPOL-it për vepra të ndryshme penale. Sipas "Fosmedia.me", në këtë operacion Policia e Kosovës ka...

Detaj i dhimbshëm nga vdekja e kosovarit dhe vajzës së tij

Detaj i dhimbshëm nga vdekja e kosovarit dhe vajzës së tij

Policia gjermane po vazhdon hetimet lidhur me aksidentin që ndodhi të hënën në Duningen të Gjermanisë, ku humbën jetën 26-vjeçari Valon M. dhe vajza e tij 4-vjeçare L.M. Shoferi 26-vjeçar i...

Rojet kufitare evropiane mund të ndërhyjnë në Maqedoni 

Rojet kufitare evropiane mund të ndërhyjnë në Maqedoni 

Komisioni Evropian dhe Maqedonia arritën sot një marrëveshje që do t’i mundësojë rojeve kufitare evropiane për të ndërhyrë në territorin maqedonas në rast fluksi migrator drejt BE-së. Kjo marrëveshje hap rrugën...