Sondazh

Banorët e Unazës së re Re në mbrojtje të kauzës së tyre duhet të:

Bota Shqiptare

SHBA e dëshmon që është aleatja kryesore e Kosovës: Kërkesat e saj nga OKB

SHBA e dëshmon që është aleatja kryesore e Kosovës: Kërkesat e saj nga OKB

SHBA e dëshmon që është aleatja kryesore e Kosovës: Këto janë kërkesat e saj për shtetet anëtare të OKB-së Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë treguar edhe njëherë mbështetjen e madhe...

Çitaku: Për ushtrinë s’ka dialog me Serbinë

Çitaku: Për ushtrinë s’ka dialog me Serbinë

Ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku, ka thënë se vendi ynë ka bërë progres të madh që nga shpallja e pavarësisë dhe se tash UNMIK nuk e ka më...

Gruevski kërkon azil, qeveria hungareze: Po e shqyrtojmë

Gruevski kërkon azil, qeveria hungareze: Po e shqyrtojmë

Kabineti i kryeministrit të Hungarisë, Vikor Orban ka konfirmuar për Alsat se Nikolla Gruevski ka dorëzuar kërkesë për azil tek autoritetet kompetente hungareze.  “Ish kryeministri i Maqedonisë ka deklaruar arsyet për...