Sondazh

Banorët e Unazës së re Re në mbrojtje të kauzës së tyre duhet të:

Bota Shqiptare

Marrëveshja sekrete Kosovë – Serbi, ja kur pritet të copëtohet Kosova

Marrëveshja sekrete Kosovë – Serbi, ja kur pritet të copëtohet Kosova

Gazetarja Adelheid Woelfl ka treguar disa detaje mbi marrëveshjen e mundshme Kosovë – Serbi në shkrimin e saj në gazetën gjermane, Frankfurter Rundschau. Edhe pse e quan ‘të rrezikshme’ marrëveshjen për shkëmbim territoresh...

Nigerianët "çojnë" në pranga shqiptarin me 4 kg drogë

Një 31 vjeçar me origjinë shqiptare u arrestua nga njësia operacionale kundër drogës në Parioli të Italisë nën akuzën e shitjes së lëndëve narkotike. Gjatë kontrolleve në zonë, policia vuri...

Haradinaj i kthehet Mogherinit: Serbia t’i kërkojë falje Kosovës për krimet

Haradinaj i kthehet Mogherinit: Serbia t’i kërkojë falje Kosovës për krimet

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së Qeverisë foli sërish për çështjen e dialogut me Serbinë dhe taksën. Ai deklaroi se, njohja e shtetit kosovar është kërkim faljeje për veprimet...