Sondazh

Banorët e Unazës së re Re në mbrojtje të kauzës së tyre duhet të:

Bota Shqiptare

U kapën me drogë, arrestohen 3 të rinj në Itali, mes tyre një shqiptar

U kapën me drogë, arrestohen 3 të rinj në Itali, mes tyre një shqiptar

Tre të rinj, mes të cilëve një 24-vjeçar shqiptar, janë arrestuar ditën e sotme në Itali, pasi dyshohen si shpërndarës droge. Djemtë e fshihnin mallin dhe të ardhurat e përfituara...

DW: Kë do mbështesin tani shqiptarët në Maqedoninë e Veriut?

DW: Kë do mbështesin tani shqiptarët në Maqedoninë e Veriut?

Stevo Pendarovski dhe Gordana Siljanovska-Davkova kanë kërkuar që në paraqitjen e parë pas shpalljes së rezultateve, votat e shqiptarëve, që votuan për kandidatin Blerim Reka. Këto do të jenë vendimtare...

Gara për President të Maqedonisë së Veriut, dy kandidatët kërkojnë votën e shqiptarëve në raundin e dytë

Gara për President të Maqedonisë së Veriut, dy kandidatët kërkojnë votën e shqiptarëve në raundin e dytë

Një ditë pas raundit të parë zgjedhor, dy kandidatët të cilët do të garojnë në raundin e dytë, janë fokusuar në gjah të votave të Blerim Rekës. Kandidati i pushtetit, Stevo...