Lajmet e fundit

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Sport

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vit…

Nëse ekziston një çmim për “Golin e vitit”, atëherë duket të ekzistojë një çmim edhe për “Gafën e vitit” dhe të keni të ...

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Kulturë

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin…

Shumë filma do të kishin qenë ndryshe me aktorë të tjerë. Disa aktorë i refuzuan shumë role simbolike për arsye të ndrys...

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Politikë

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordur…

Deputeti Dashamir Shehi shprehet se Shqipëria po i afrohet një diktature dhe se krimi është lënë në bordurë. Ai shton se...

Zv. Presidenti i SHBA-ve Pence mbështet referendumin në Maqedoni

Bota Shqiptare

Zv. Presidenti i SHBA-ve Pence mbështet referendumin në Maqedoni

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, është pritur sot në Shtëpinë e Bardhë, në Uashington, nga nënpresidenti i Shtetev...

Vogëlushët e talentuar: Si mund ta dini a është fëmija juaj ndryshe nga të tjerët

Lifestyle

Vogëlushët e talentuar: Si mund ta dini a është fëmija juaj ndrys…

Secili fëmijë është i veçantë në mënyrën e vet, aq më parë për prindërit e tyre. Mirëpo, rrallë janë të lindur me dhunti...

Denoncimi/ “Të dashurat e kriminelëve punojnë në zyrat e shtetit”

Aktualitet

Denoncimi/ “Të dashurat e kriminelëve punojnë në zyrat e shtetit”

Ka prezencë kriminelësh në zyrat e shtetit dhe  jo krimineli vetë, por e dashura, motra ose bashkëshortja e tij. K...

Kjo është 11-a më e mirë e javës së parë të Champions

Sport

Kjo është 11-a më e mirë e javës së parë të Champions

Katër lojtarë të Juventusit ja kanë dalë që të jenë në ekipin e më të mirëve në Ligën e Kampionëve, pasi që ata fituan k...

Op/Ed

Shembjes i duhet kundërpërgjigjur me shembje!

Op/Ed

Shembjes i duhet kundërpërgjigjur me shembje!

Ato duar që ngritën sot kartonin për të shembur Teatrin Kombëtar e për t’i kaluar qindra milionë euro në llogarinë e k...

Fjalim, shfaqje dhe mburrje

Op/Ed

Fjalim, shfaqje dhe mburrje

Nga Qemal Sakajeva/Haga nuk e shpalli fajtor, Brukseli nuk e ndalon Aleksandër Vuçiç, në fjalimin e jetës në Mitrovicë ...

Cila zgjidhje është “reale” për raportet Kosovë-Serbi

Op/Ed

Cila zgjidhje është “reale” për raportet Kosovë-Serbi

Nga Augustin Palokaj Përfaqësuesja e lartë, Federika Mogherini, vazhdon të besojë se zgjidhja është e mundur mes Kosovë...

Diçka e re në Lindje

Op/Ed

Diçka e re në Lindje

Nga Fabian von der Mark Gjermania dëshiron të bashkëpunojë më ngushtë me shtetet e Evropës Lindore. Heiko Maas madje ka...

Dal garant se Ermal Hoxha s’ka nevojë të merret më me kokainë, pasi ka paratë e buxhetit të shtetit

Op/Ed

Dal garant se Ermal Hoxha s’ka nevojë të merret më me kokainë, pa…

Nga Ilir Nikolla Propaganda e Edi Ramës bëri çmos që ta mbante të fshehtë, por familja e diktatorit Enver Hoxha e dekla...

Sakrifikimi i Kukësit

Op/Ed

Sakrifikimi i Kukësit

Nga Sulejman Dida Në vitin 1978, fiks në 100 vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Përzerenit, Kukësi u përmbyt me gjithçka; ...

Fronti opozitar dhe 16 shtatori i Ramës dhe Tërmetit

Op/Ed

Fronti opozitar dhe 16 shtatori i Ramës dhe Tërmetit

Nga Ilir Nikolla 16 shtatori ka hyrë në historinë e shtetit shqiptar si një ditë ku shqiptarët kërkojnë bashkimin mes...

Më të klikuarat

E vërteta, ja djali i kujt është Taulant Balla

Politikë

E vërteta, ja djali i kujt është Taulant Balla

Nga Fatmir HOXHA Taulanti e ka mamin e bukur. Ia njeh gjithë Librazhdi. Të paktën e ka patur dikur, se mosha bën t...

1984/Byroja Politike vendosi zëvendësimin e kafesë me kafen e elbit

Dossier

1984/Byroja Politike vendosi zëvendësimin e kafesë me kafen e elb…

Nga Kastriot Dervishi Eksperimentet sovjetike mbi popullin shqiptar në drejtim të ushqimit kanë qenë të shumta. Asnjëhe...

Shqepen me mish qengji, i këndojnë komandantit të tallonit

Dossier

Shqepen me mish qengji, i këndojnë komandantit të tallonit

Nga Kastriot Dervishi Para pak orësh qarkulloi në rrjete sociale një filmim ku shihet këngëtari i njohur i grupit polif...

‘Mbaje mend këtë fytyrë mirë. Nga Vlora jam unë’, kryeinspektori i IKMT kërcënon deputetin e PD

Aktualitet

‘Mbaje mend këtë fytyrë mirë. Nga Vlora jam unë’, kryeinspektori …

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj së bashku me deputeten Nada Meçorapaj ishin në Jal në mbështetje të banorëv...

35 vjet e gjysmë në burgjet e komunizmit

Dossier

35 vjet e gjysmë në burgjet e komunizmit

Nga Kastriot Dervishi Petrit Velaj nga Vlora (1924-2017) është shembull qëndrese me 12.960 ditët e burgimit të tij gjat...

Endri Hasa zbulon mashtrimin e Ramës: Nga Rinasi u nis Turkish Airlines. Air Albania nuk ekziston

Politikë

Endri Hasa zbulon mashtrimin e Ramës: Nga Rinasi u nis Turkish Ai…

Ndryshe nga se kryeministri Edi Rama po përpiqet ta shesë si udhëtimin e parë të një linje shqiptare, deputeti i PD-së, ...

Bota Shqiptare

Zv. Presidenti i SHBA-ve Pence mbështet referendumin në Maqedoni

Zv. Presidenti i SHBA-ve Pence mbështet referendumin në Maqedoni

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, është pritur sot në Shtëpinë e Bardhë, në Uashington, nga nënpresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Mike Pence. Zëvendësi i Donald Trumpit i ka dhënë...

Thaçi kërkon të shmangë zyrtarisht sovranin nga vendimmarrja për ndarjen e Kosovës

Thaçi kërkon të shmangë zyrtarisht sovranin nga vendimmarrja për ndarjen e Kosovës

Presidenti Hashim Thaçi, duke e parë që nuk po arrin të sigurojë mbështetjen e partive politike për fazën finale të dialogut me Serbinë, po përpiqet të gjejë mënyra tjera për...

Foto/ Paja, këpucët dhe fustani i nusërisë së Elita Rudit

Foto/ Paja, këpucët dhe fustani i nusërisë së Elita Rudit

Moderatorja Elita Rudi dhe këngëtari Gjiko janë çifti më i komentuar i javës pasi ata këtë fundjavë organizojnë dasmën e tyre të shumëpritur. Pasi na tregoi ftesat e dasmës, pajën, këpucët...

Sport

Renditja e FIFA-s, zbret kampionia e botës, ngjiten Shqipëria dhe Kosova

Renditja e FIFA-s, zbret kampionia e botës, ngjiten Shqipëria dhe Kosova

20.09.2018 | 05:39

FIFA ka bërë publike sot renditjen e re për kombëtaret e futbollit në rang ndërkombëtar. Kombëtarja franceze e cila fitoi Botërorin “Rusi 2018-të” pozicionohet në vend të dytë, edhe pse...

“Europa League”/ Gara fillon sonte, në fushë zbresin Milan, Chelsea e Arsenal

“Europa League”/ Gara fillon sonte, në fushë zbresin Milan, Chelsea e Arsenal

20.09.2018 | 04:25

Kompeticioni i “Europa League” fillon ditën e sotme, 48 skuadra do të kërkojnë të marrin trofeun të cilin e mban Atletico Madrid me skuadrën e Simeones që është pjesë e...

Operacioni 80 mln euro i Pérezit, që do të “shkatërrojë”në janar Barçën

Operacioni 80 mln euro i Pérezit, që do të “shkatërrojë”në janar Barçën

20.09.2018 | 03:38

Rival jo vetëm në fushë, por edhe në tregun e futbollistëve. Florentino Pérez ka gati një operacion spektakolar për afatin e dimrit, që pritet të jetë një goditje e madhe për...

GLOBI

Policia franceze, konfiskon 20 tonë “Kulla Eiffel”

Policia franceze, konfiskon 20 tonë “Kulla Eiffel”

20.09.2018 | 10:02

Policia franceze ka konfiskuar 20 tonë kulla Eiffel në miniaturë në një operacion kundër tregtisë së paligjshme të suvenirëve në Paris. Nëntë persona, mes të cilëve shitës dhe ndërmjetës, janë marrë...

Presidenti i KE-së ‘goditje’ Theresa May: Plani për tregti pas ‘Brexit’ nuk do të funksionojë

Presidenti i KE-së ‘goditje’ Theresa May: Plani për tregti pas ‘Brexit’ nuk do të funksionojë

20.09.2018 | 06:14

Kryetari i Këshillit Evropian ka deklaruar se partneriteti i propozuar ekonomik i Theresa May me BE-në pas Brexit “nuk do të funksionojë.” Sipas Presidentit të KE-së Donald Tusk planet e...

Kroacia kërcënon Malin e Zi, arsyeja është një anije 85 vjeçare

Kroacia kërcënon Malin e Zi, arsyeja është një anije 85 vjeçare

20.09.2018 | 06:00

Mali i Zi dhe Kroacia kanë zgjidhur pothuajse të gjitha dallimet e tyre më shumë se dy dekada pas luftës, me përjashtim të çështjes së një anijeje të vjetër më...