Lajmet e fundit

Luftëtari nuk fiton as këtë ndeshje, Ventspils e eliminoi nga “Europa League”

Sport

Luftëtari nuk fiton as këtë ndeshje, Ventspils e eliminoi nga “Eu…

Ekipi i Luftëtarit nuk ia arriti që të merrte një fitore e cila mund t’i siguronte kalimin në fazën tjetër të “Europa Le...

Maribor mund Partizanin, ‘të kuqtë’ largohen nga 'Europa League'

Kulturë

Maribor mund Partizanin, ‘të kuqtë’ largohen nga 'Europa League'

Për ekipin shqiptar të Partizanit ndeshja e sotme ka qenë eksperienca e fundit për këtë sezon të “Europa League”. Pas h...

Foto/ Zbulohet kush është personi që u përplas me policinë sot në Radhimë

Aktualitet

Foto/ Zbulohet kush është personi që u përplas me policinë sot në…

Janë zbuluar fotot e personit, i cili gjatë përplasjes së sotme ndaj tentativës së Policisë për ta arrestuar, në Radhimë...

I moshuari endet në burg: Më dënojnë për përndjekje, ajo vajzë më vodhi pensionin

Aktualitet

I moshuari endet në burg: Më dënojnë për përndjekje, ajo vajzë më…

Një 65 vjeçar i pastrehë kërkon që të jetojë në azil, por fati i rezervon herë pas herë qelitë e burgut.  Ai është...

Shpërthim në Manhatan, ka panik

Globi

Shpërthim në Manhatan, ka panik

Një tub kaldaje i ndërtuar në 1932-shin për një bllok pallatesh në Manhattan të SHBA-ve ka shpërthyer duke lëshuar avull...

Vajza 5 vjeçe u shtyp në derën e shtëpisë, familja kërkon drejtësi: Autorin e liruan

Aktualitet

Vajza 5 vjeçe u shtyp në derën e shtëpisë, familja kërkon drejtës…

Familjarët e 5-vjeçares që humbi jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik në fshatin Kurjan të Roskovecit, kërkojn...

Fotogaleria/ 10 muzetë më të pabesueshëm të bizhuterive

Lifestyle

Fotogaleria/ 10 muzetë më të pabesueshëm të bizhuterive

Ekspozitat e bizhuterive mund të jenë mbresëlënëse. Duke parë bizhuteritë e mahnitshme dhe jashtëzakonisht të mëdha e të...

Op/Ed

A duhet të shqetësohen shqiptarët për marrëveshjen e detit?

Op/Ed

A duhet të shqetësohen shqiptarët për marrëveshjen e detit?

Nga Sadi Hoti A duhet të shqetësohen shqiptarët për marrëveshjen e detit? Marrëveshja  për caktimin e kufirit det...

Minjtë janë ringjallur

Op/Ed

Minjtë janë ringjallur

Nga Luan Rama/ Disa syresh i kam parë shumë vite më parë. Ndonjë edhe e kam njohur, po pavarësisht faktit në i kam njoh...

Trinia e Kosovës

Op/Ed

Trinia e Kosovës

E pandarë. E pavarur. Shumëetnike  Nga Qemal SAKAJEVA Po të ndjekësh deklarimet dhe sjelljet e zyrtarëve të lartë...

Në vend të një bisede me Komisionerin Hahn

Op/Ed

Në vend të një bisede me Komisionerin Hahn

Nga Oerd Bylykbashi/ Komisioneri Hahn tha sot se vetingu po ecte mire, por tha edhe se do te ishte dizastër, nëse, për ...

Rroftë BE!

Op/Ed

Rroftë BE!

Nga Ylli Manjani Rroftë BE!————Republika e Shqipërisë është e vetmja anëtare e Këshillit të Europës dhe e NATOS; e vetm...

Një urdhër racist i krye-kreut Rama!

Op/Ed

Një urdhër racist i krye-kreut Rama!

Nga Sali Berisha Sot ne nje akt racizmi te mirefillte shteteror kryekreu Edvin Kristaq Rama refuzoi ekspertizen e organ...

"Populli i mrekullueshëm serbë" i delirantes shqiptare

Op/Ed

"Populli i mrekullueshëm serbë" i delirantes shqiptare

Nga Gani Mehmetaj "Serbët janë popull i mrekullueshëm", shkruante një mbesë e Enver Hoxhës në rrjetin social FB. Emrin ...

Më të klikuarat

Zbardhet biseda mes Ramës dhe Trump, Presidenti: Kush je ti!

Politikë

Zbardhet biseda mes Ramës dhe Trump, Presidenti: Kush je ti!

Dje ishte Samiti i NATO-s, ku ndodhej edhe Presidenti amerikan Donald Trump. Pas deklaratave sfiduese ndaj NATO-s dhe Ka...

Gjatë ndeshjes ndodhi diçka e pakëndshme që nuk u transmetua

Sport

Gjatë ndeshjes ndodhi diçka e pakëndshme që nuk u transmetua

Gjithçka në televizorë u duk se shkoi për mrekulli në finalen e madhe të Botërorit të fituar nga Franca 4-2 ndaj Rusisë...

Zbulohet e përbashkëta mes vrasjes së shoferit të Xhafajt dhe çiftit në Shkodër

Aktualitet

Zbulohet e përbashkëta mes vrasjes së shoferit të Xhafajt dhe çif…

Të tjera detaje janë bërë të ditura rreth ngjarjes që tronditi ditën e djeshme qytetin e Shkodrës, pasi humbën jetën dy ...

Macron ‘tërbohet’ nga gëzimi i fitores, kurse presidentja kroate i afrohet dhe…(FOTO)

Sport

Macron ‘tërbohet’ nga gëzimi i fitores, kurse presidentja kroate …

Është mbyllur me fitoren e Francës finalja e Kampionatit Botëror, “Rusi 2018”. Kroatëve nuk u mjaftoi loja e bukur që bë...

Detaje të reja/ Cilët janë ish-polici dhe partnerja e tij që u vranë mëngjesin e sotëm (foto)

Aktualitet

Detaje të reja/ Cilët janë ish-polici dhe partnerja e tij që u vr…

Sapo janë zbardhur detaje të reja nga krimi i rëndë i ndodhur në qytetin e Shkodrës ku mbetën të vrarë dy bashkëjetuesit...

Ndërron jetë shqiptari që u bë i famshëm në Hollivud

Aktualitet

Ndërron jetë shqiptari që u bë i famshëm në Hollivud

Ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare në Los Angelos të Kalifornisë, artisti i njohur me origjinë shqiptare Stan Dragoti...

Bota Shqiptare

Ambasadori i SHBA: Në Bruksel mund të flitet edhe për territore

Ambasadori i SHBA: Në Bruksel mund të flitet edhe për territore

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, nuk ka dashur të flasë nëse ndonjë ndryshim i territorit apo ndarje e Kosovës, si zgjidhje përfundimtare e marrëveshjes për normalizim të marrëdhënieve mes...

Hashim Thaçi falënderon institucionet e sundimit të ligjit

Hashim Thaçi falënderon institucionet e sundimit të ligjit

Pas kthimit nga Brukseli presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur përfaqësuesit e institucioneve të sundimit të ligjit në Kosovë, të cilët i ka falënderuar për kontributin e dhënë në...

Haradinaj: Me liberalizimin e vizave Europa çliroi qytetarët e saj

Haradinaj: Me liberalizimin e vizave Europa çliroi qytetarët e saj

 “Evropa dje ka çliruar qytetarët e vet. Ne jemi evropianë. Fakti që na është njohur se kemi përmbushur të gjitha kushtet, është sukses i Evropës”. Kështu u shpreh Kryeministri i Kosovës...