Sondazh

Banorët e Unazës së re Re në mbrojtje të kauzës së tyre duhet të:

Bota Shqiptare

Parlamenti i Kosovës miraton raporton për dëbimin e shtetasve turq, shkeljet e gjetura

Parlamenti i Kosovës miraton raporton për dëbimin e shtetasve turq, shkeljet e gjetura

Parlamenti i Kosovës miratoi të hënën me shumicë votash e mes debatesh te rrepta, raportin e komisionit parlamentar mbi operacionin e dëbimit të gjashtë shtetasve turq, një vit më parë...

Grupi i hajdutëve të parave nga bankomati, ja si bashkëpunonin shqiptarët me serbët

Grupi i hajdutëve të parave nga bankomati, ja si bashkëpunonin shqiptarët me serbët

7 persona janë arrestuar nga garda civile spanjolle nën akuzën e grupit të strukturuar kriminal dhe vjedhjes së një sërë bankomates në disa qytete të vendit. 4 shqiptarë, dy shtetas serbë...

Haradinaj i jep titullin “Gjergj Kastrioti” Bylbyl Breçanit

Haradinaj i jep titullin “Gjergj Kastrioti” Bylbyl Breçanit

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i ka ndarë medaljen ““Gjergj Kastrioti-Skënderbeu” Bylbil Brecanit nga Tropoja. Haradinaj shton se është përjetësisht mirënjohës ndaj malësorëve të Malësisë së Gjakovës që kanë kontribuar për...