Sondazh

Banorët e Unazës së re Re në mbrojtje të kauzës së tyre duhet të:

Bota Shqiptare

U kapën me 81 kg kokainë, dënohen shqiptarët në Britani

U kapën me 81 kg kokainë, dënohen shqiptarët në Britani

Haxhi Shehu, 35 vjeç dhe Fitim Prenci, 39 vjeç, u dënuan me nga 10 vite burg e 6 muaj burg këtë të hënë për trafik të lëndëve narkotike në Mbretërinë...

Eskorta shqiptare e rumune, shkatërrohet rrjeti i prostitucionit

Eskorta shqiptare e rumune, shkatërrohet rrjeti i prostitucionit

Policia greke, ELAS njoftoi të hënën arrestimin e 14 personave të dyshuar që thuhet se kishin krijuar një grup të prostitucionit, që “punësonte” kryesisht vajza rreth 20-vjeçare. Ky grupim thuhet...

Ligji Salvini, e pëson edhe shqiptari/ Ja penalizimi që e kthen në Shqipëri…

Ligji Salvini, e pëson edhe shqiptari/ Ja penalizimi që e kthen në Shqipëri…

Ligji Salvini për emigrantët ka hyrë tashmë në fuqi dhe duket se i pari që do t’a provojë do të jetë edhe një shqiptar. Një i ri shqiptar është kapur për...