Sondazh

Banorët e Unazës së re Re në mbrojtje të kauzës së tyre duhet të:

Bota Shqiptare

Arrestohen dy shqiptarë dhe një grek, ja çfarë i bllokon policia

Arrestohen dy shqiptarë dhe një grek, ja çfarë i bllokon policia

Policia e Athinës arrestoi dy shqiptarë dhe një grek, ndërsa sekuestroi 46 kilogram marjuanë, që po transportohej prej tyre. Policia nuk bën të ditur emrat e të arrestuarve, por ato janë...

Haradinaj: Sa të jem unë kryeministër taksa nuk hiqet

Haradinaj: Sa të jem unë kryeministër taksa nuk hiqet

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka ripërsëritur kësaj herë nga vendlindja e tij, Gllogjani se taksa ndaj produkteve serbe nuk do të largohet. Ai ka thënë se askush nuk duhet të provojë që...

Shqiptari përleshet me serbët në mes të Nju Jork për flamurin e Kosovës

Shqiptari përleshet me serbët në mes të Nju Jork për flamurin e Kosovës

Disa të rinj serbë dhe një shqiptar nga Kosova janë përfshirë të dielën mbrëma në përleshje fizike në një lagje në Astoria të Nju Jorkut, duke bërë që të ndërhyjë policia. Serbët kishin...