Sondazh

Banorët e Unazës së re Re në mbrojtje të kauzës së tyre duhet të:

Bota Shqiptare

Shqiptari përleshet me serbët në mes të Nju Jork për flamurin e Kosovës

Shqiptari përleshet me serbët në mes të Nju Jork për flamurin e Kosovës

Disa të rinj serbë dhe një shqiptar nga Kosova janë përfshirë të dielën mbrëma në përleshje fizike në një lagje në Astoria të Nju Jorkut, duke bërë që të ndërhyjë policia. Serbët kishin...

Kongresistët amerikanë në Prishtinë për t'i shprehur mbështetje Haradinajt

Kongresistët amerikanë në Prishtinë për t'i shprehur mbështetje Haradinajt

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka pritur sot në një takim me dyer të mbyllura delegacionin e Kongresit Amerikan, të udhëhequr nga senatori James Inhofe, ka shkruar ai në një...

Haradinaj kërkesë Amerikës: Bëni presion edhe mbi Beogradin e jo veç ndaj Kosovës

Haradinaj kërkesë Amerikës: Bëni presion edhe mbi Beogradin e jo veç ndaj Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sonte ka ripërsëritë qëndrimin e tij se taksa ndaj produkteve të Serbisë nuk hiqet, pa një kontrate garantuese për njohjen e Kosovës nga Serbia. Haradianj gjatë...