Sondazh

Banorët e Unazës së re Re në mbrojtje të kauzës së tyre duhet të:

Bota Shqiptare

'Der Spiegel': Po të mos ishte Haradinaj dhe shokët e tij, Republika e Kosovës ndoshta s'do ekzistonte

'Der Spiegel': Po të mos ishte Haradinaj dhe shokët e tij, Republika e Kosovës ndoshta s'do ekzistonte

Prestigjozja gjermane “Der Spiegel“ ka zhvilluar një intervistë me kryeministrin e Kosovës Ramush HaradinajtRevista e quan Haradinajn si komandant të guximshëm lufte, e gjithashtu udhëheqës të guximshëm. “Po të mos ishte...

Maqedoni, dënohen me 15 vite burg shtatë luftëtarë të ISIS

Maqedoni, dënohen me 15 vite burg shtatë luftëtarë të ISIS

Një gjykatë në Maqedoni ka burgosur me 15 vite burg shtatë burra me akuzën se kanë luftuar me Shtetin Islamik në Siri dhe Irak. Gjashtë prej tyre u dënuan me nga...

Mijëra euro për të shkuar në Itali dhe Gjermani, shkatërrohet grupi i trafikut

Mijëra euro për të shkuar në Itali dhe Gjermani, shkatërrohet grupi i trafikut

Policia italiane ka goditur një grup që merrej me kontrabandimin e emigrantëve, i përqendruar në Carpi. Pas urdhër-arresteve të lëshuara nga Prokuroria e Bolonjës, karabinierët në Carpi arrestuan shtatë persona, të...