Sondazh

Banorët e Unazës së re Re në mbrojtje të kauzës së tyre duhet të:

Bota Shqiptare

Akuzoi NATO-n, Haradinaj shkarkon zv. ministren e Drejtësisë

Akuzoi NATO-n, Haradinaj shkarkon zv. ministren e Drejtësisë

Kryeministri i Kosovës ka shkarkuar sot zëvendësministren e Drejtëssië Vesna Mikiq. E njëjta dje kishte deklaruar se bombardimet e NATO-s ishin gjenocid ndaj shtetit dhe popullit serb. Deklarata e saj kishte...

24 mars 1999, ç’bënë shqiptarët e Amerikës kur mësuan sulmin e NATO mbi Serbinë

24 mars 1999, ç’bënë shqiptarët e Amerikës kur mësuan sulmin e NATO mbi Serbinë

20 vjet pas fillimit të ndërhyrjes ushtarake të NATO-s në Kosovë, shqiptarët e Amerikës kanë arsye të krenohen me rolin e tyre në fatet e kombit. Nga Ruben Avxhiu 24 marsi i...

'Der Spiegel': Po të mos ishte Haradinaj dhe shokët e tij, Republika e Kosovës ndoshta s'do ekzistonte

'Der Spiegel': Po të mos ishte Haradinaj dhe shokët e tij, Republika e Kosovës ndoshta s'do ekzistonte

Prestigjozja gjermane “Der Spiegel“ ka zhvilluar një intervistë me kryeministrin e Kosovës Ramush HaradinajtRevista e quan Haradinajn si komandant të guximshëm lufte, e gjithashtu udhëheqës të guximshëm. “Po të mos ishte...