Sondazh

Banorët e Unazës së re Re në mbrojtje të kauzës së tyre duhet të:

Bota Shqiptare

Haradinaj, BE-së: Ia keni borxh Kosovës liberalizimin e vizave

Haradinaj, BE-së: Ia keni borxh Kosovës liberalizimin e vizave

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka tdeklaruar sot se Europa ia ka borxh Kosovës liberalizmin e vizave. Haradinaj po ashtu tha se për këtë çështje do të flas edhe në Samitin...

“Der Standard”: Ideja për korrigjim kufijsh mes Serbisë dhe Kosovës, “varroset” më 29 prill në Berlin

“Der Standard”: Ideja për korrigjim kufijsh mes Serbisë dhe Kosovës, “varroset” më 29 prill në Berlin

Gazeta austriake, ‘Der Standard’ thotë se ideja për korrigjimin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë do të varroset në Berlin më 29 prill, në takimin që do të mbahet mes...

Arrestohet në Serbi shqiptari me 4 kg heroinë

Arrestohet në Serbi shqiptari me 4 kg heroinë

Gazeta serbe “Blic” raporton se një shqiptar nga Kosova me emrin Vlasuf Haziri 58 vjeç, është arrestuar sot në Serbi, nga një aksion i shërbimit kundër krimit të organizuar, nën...