Letra/Del sekreti pas vdekjes, Bush ndihmoi për 10 vite një fëmijë

E mërkurë, 19 December 2018 22:33

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George H.W. Bush ndërroi jetë pak ditë më parë, ndërsa shumë miq nga mbarë globi do ta kujtojmë për veprat e mira.

Dy javë pas vdekjes, mediat zbuluan një sekret të ish-presidentit, i cili për dhjetë vite kishte ndihmuar një fëmijë nga Filipinet duke përdorur pseudonim. Me anë të një organizate që përdorte një kishë lokale për të ndihmuar fëmijët e varfër në botë, Bush i sponsorizoi edukimin, aktivitetet jashtëshkollore dhe ushqimin djalit me emrin Timothy, raporton ‘BalkanWeb’

“I dashur Timothy, unë dua të jem miku yt i ri. Jam një burrë i vjetër, por i dua fëmijët. Edhe pse nuk jemi takuar kurrë, unë të dua. Unë jetoj në Teksas, prandaj do të të shkruaj herë pas here. Paç fat. G.Walker”, shkruhej në letrën e ish-presidentit të ndjerë.

 

Familja e ish-presidentin nuk ishte në gjendje të fliste për këtë, por një zëdhënës për zyrën e George H.W. Bush theksoi për mediat amerikane se letrat e shkëmbyera janë origjinale. Letra u zbuluan fillimisht nga CNN

Modifikuar më E Enjte, 20 December 2018 08:58

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Show-biz

“Je më e ngrohtë se dielli”/ Olta Gixhari “ndez” rrjetin, fansat e “mbysin” me komente

emperaturat e nxehta kanë bërë që plazhet dhe pishinat të jenë plot që në muajin qershor. Gjithashtu edhe vip-at shqiptarë kanë provokuar fansat me fotot e tyre me bikini. Një prej tyre...

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Politikë

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Ish-kreu i Shoqatës së të Përndjekurve Politikë Antikomunistë të Shqipërisë dhe themeluesi i Partisë Demokratike, Sejdi Peka ka ndërrua jetë ditën e sotme. Lajmin të ditur e ka bërë të ditur...

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Globi

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Tensioni po arrin kulmin e tij në Etopi. Vendi afrikan me më shumë se 100 milion banorë po përjeton disa nga ditët më të vështira të viteve të fundit, me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!