A e shikoni dot leopardin?

E mërkurë, 08 May 2019 22:19

Nëse e sheh këtë pamje, fotografia ngjan sikur është një hapësirë shkëmbore e mbuluar me borë. Por diku mes shkëmbinjve, është një leopard, i cili është i fshehur shumë mirë.

Leopardi ka përfituar edhe nga fakti se lëkura e tij ka ngjyrë të njëjtë me ngjyrën e shkëmbinjve në Himalajet në Indinë Veriore, raportojnë mediat e huaja.

Saurabh Desai, 38 vjeç, fotograf i kafshëve të egra nga qyteti Surat i Gujarat të Indisë ka arritur të fiksojë këtë pamje të rrallë e fantastike.

leopardi3.jpg

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sejamini: Shqipëria i pari vend në botë pa Gjykatë Kushtetuese e Gjykatë të Lartë

Politikë

Sejamini: Shqipëria i pari vend në botë pa Gjykatë Kushtetuese e Gjykatë të Lartë

Publicisti Neritan Sejamini ka reaguar me një shenim në faqen e tij në facebook për situatën në të cilën ndodhet sitemi i drejtësië në vend. “Dje Shqiperia u bë vendi i...

Dua Lipa, Orlando Blum dhe yjet që shkëlqejnë në Kanë

Show-biz

Dua Lipa, Orlando Blum dhe yjet që shkëlqejnë në Kanë

Në edicionin e 72-të të Festivalit të Filmit në Kanë nuk ka munguar as këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa. Fotot flasin vetë për shkëlqimin e yjeve...

Panariti: Shqipëria, si një "kavje"  eksperimentesh të dështuara

Politikë

Panariti: Shqipëria, si një "kavje" eksperimentesh të dështuara

Ish-deputeti i LSI-së, Edmond Panariti, reagon për keqqeverisjen e Edi Ramës,  ku, sipas tij, jemi bërë si kavje eksperimenti për qeverinë, duke harruar faktin se kaviet dëmtohen në rast mossuksesi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!