Ka hite, e njëkohësisht ka këngë që bëhen të tilla vetëm pasi përpunohen sërish. Pikërisht historia ka treguar se versionet…
Kanë kaluar 106 vjet që kur anija origjinale e Titanik u mbyt në ujërat e oqeanit Atlantik por gjithsesi madhështia…
Një veprim i pamenduar mirë i një nëne në Brazil e cila e maskoi djalin e saj si skllav dhe…
Nata e Shtrigave më 31 tetor, në shumicën e vendeve, festohet si Halloween. Ndërsa kisha e ka karakterizuar këtë praktikë…
Robotët policë janë tashmë realitet. Në rrugët e 16 shtëteve amerikane qarkullon tashmë inteligjenca artificial, që ndryshe nga njerëzit, duket…
Mistikët pretendojnë se bota e ëndrrave tona, mund të përbëjë një lidhje me botët e tjera, të paarritshme për ndërgjegjen…
Ai ishte kamion i një brigadë zjarri dhe tani është kthyer në një hotel për dy persona ku për një…
Ian Diaz thotë se disa mund ta kosiderojnë si njeriun më me fat në botë, por thotë se të kesh…
Ajo ishte vetëm një adoleshente dhe martesa ishte një rrugëtim i vështirë, burri i saj e keqtrajtonte sa herë që…
India po bëhet gati të zbulojë për publikun atë që do të jetë statuja më e lartë në botë. Statuja…
Është martuar aktori i njohur për rolin e ‘The Mountain’ në ‘Game of Thrones’. Ylli i serialit “Game of Thrones”,…
E vërtet që thënia ‘gjithçka ka në deti’ është e qëlluar e madje për shumë arsye. Po ta shikoni videon…

Lajmet e fundit

Plas në burgun grek, përleshje masive mes shqiptarësh

Aktualitet

Plas në burgun grek, përleshje masive mes shqiptarësh

Natë episodike në burgun e Koridhalosë. Gjatë natës 2 të burgosur shqiptarë janë përleshur egër, ndërsa një prej tyre ka kaluar nga sektori B në sektorin C. Fillimisht është bërë e...

Detaje/ Plagosja në Lezhë, shoqërime masive për ngjarjen

Aktualitet

Detaje/ Plagosja në Lezhë, shoqërime masive për ngjarjen

Policia e Lezhës ka shoqëruar disa persona për ngjarjen e djeshme, ku mbeti i plagosur një 35-vjeçar. Fatmirësisht i plagosuri është jashtë rrezikut për jetën dhe po merr ndihmë të...

Atentat me armë në Vlorë, dy të rinjve: një i vdekur, një i plagosur rëndë

Aktualitet

Atentat me armë në Vlorë, dy të rinjve: një i vdekur, një i plagosur rëndë

Një atentat me armë është bërë ndaj dy të rinjve që udhëtonin me motorr në rrugën e fshatit Poro të Vlorës. Si pasojë e atentatit, njeri prej tyre, Sotiraq Mëhilli...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!