Ky burrë po planifikon t’i propozojë për martesë të dashurës së tij në mes të udhëtimit me aeroplan. Ai sigurohet…
Kur e shohim ndonjë fotografi, çdoherë fokusohemi në objektet e vendosura në plan të parë. Por, ndonjëherë duhet t’i kushtojmë…
Gjykatësja e Gjykatës së Lartë të SHBA-së, Ruth Bader Ginsburg ka thyer tre brinjë pasi u rrëzua të mërkurën. Rrëzimi…
Një hero i luftës në Londër është goditur nga hajdutët vetëm për një televizor 10 dollarësh. Veteran Peter Gouldstone, 98…
Ndërkohë që Rusia përdor tanke të telekomanduara në Siri; Izraeli prodhon “kulla mitralozi” që mund të qëllojnë kur u duket…
  Një yll i Instagramit po refuzon të ketë një operacion për të korrigjuar kurbën 80 gradë në shpinë të…
Një burrë që përfundoi në koma pas një aksidenti me makinë në lindje të Kinës u zgjua pas 12 vjetësh.…
Pa pasur drejtues, me 4 lokomotiva dhe 268 vagonë të transportuar një tren mallrash i ngarkuar me xehoror hekuri ,…
  Njerëzit që kanë një diplomë ose kualifikim pasuniversitar kanë më shumë gjasa të kenë një numër më të lartë…
Arkeologët në Meksikë kanë zbuluar një tunel misterioz dhe një dhomë nën Piramidën e Hënës në qytetin e lashtë të…
Ushtari amerikan, James Moses mori pjesë në Luftën e Parë Botërore si shofer ambulance në shërbim të ushtrisë franceze, duke…
Banorët e një fshati të vogël në Francë ishin dëshmitarë të një “spektakli”, që u dhuruan qindra mijëra zogj që…

Lajmet e fundit

Plas në burgun grek, përleshje masive mes shqiptarësh

Aktualitet

Plas në burgun grek, përleshje masive mes shqiptarësh

Natë episodike në burgun e Koridhalosë. Gjatë natës 2 të burgosur shqiptarë janë përleshur egër, ndërsa një prej tyre ka kaluar nga sektori B në sektorin C. Fillimisht është bërë e...

Detaje/ Plagosja në Lezhë, shoqërime masive për ngjarjen

Aktualitet

Detaje/ Plagosja në Lezhë, shoqërime masive për ngjarjen

Policia e Lezhës ka shoqëruar disa persona për ngjarjen e djeshme, ku mbeti i plagosur një 35-vjeçar. Fatmirësisht i plagosuri është jashtë rrezikut për jetën dhe po merr ndihmë të...

Atentat me armë në Vlorë, dy të rinjve: një i vdekur, një i plagosur rëndë

Aktualitet

Atentat me armë në Vlorë, dy të rinjve: një i vdekur, një i plagosur rëndë

Një atentat me armë është bërë ndaj dy të rinjve që udhëtonin me motorr në rrugën e fshatit Poro të Vlorës. Si pasojë e atentatit, njeri prej tyre, Sotiraq Mëhilli...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!