Natyrisht nuk mund të përcaktoni gjithçka rreth një personi nga paraqitja e tij, por ne mund të provojmë diçka të…
“Jeto i lirë ose vdis” është motoja zyrtare e shtetit amerikan Nju Hempshir. Ajo përshtatet mirë me Safiya Wazir, një…
Këtë javë, ‘Deutsche Bank’ e ka publikuar raportin vjetor që ka të bëjë me kostot e produkteve dhe shërbimeve në qytetet…
A mund të kemi frikë nga lumturia? Përgjigja është po. Frika nga lumturia nuk është në manualet kryesore të klasifikimit…
Sipas ekspertëve ekzistojnë vetëm dy lloje të tradhëtisë. Gjithashtu dy mënyra të ndryshme për të përballuar secilën. Lloji i parë…
Gjunjëzimi është gjithashtu protokoll për shumë rituale ceremoniale, duke përfshirë edhe ato romantike. Fejesa bëhet në atë mënyrë që mashkulli…
Në zyrë do të tregoni gjithnjë e më shumë performancën tuaj në rritje. Skuadra e kolegëve, përfshi dhe nivelin e…
Të mburresh me zgjuarsinë tënde mund të duket si një ide shumë e mirë kur përpiqesh që të impresionosh një…
Njerëzit të cilët planifikojnë të martohen në moshë të re, pasi janë të sigurtë se ata kanë gjetur partneren e…
Këto veprime do e bëjnë një vajzë t'iu urrejë. Meshkujt që nuk bëjnë asnjë pyetje Femrat e urrejnë kur i…

Lajmet e fundit

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Globi

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Presidenti Donald Trump urdhëroi Departamentin e Drejtësisë që të deklasifikojë një sërë dokumentesh që lidhen me hetimin për ndërhyrjen ruse në zgjedhje. Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, tha se...

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Politikë

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Shpëtim Idrizi, në një intervistë në Top Show, sqaroi pse PDIU-ja vendosi që të kalojë në opozitë. Por, përpara se të zbulonte pse u largua, Idrizi rikujtoi arsyen pse u bashkua...

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Aktualitet

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Në redaksinë e emisionit “Stop” kanë mbërritur shumë letra nga persona që vuajnë dënimin në burgun e Fierit apo familjarë të tyre.Ata ankohen për sjellje të padenja nga ana e...