10 qytetet më të mira kulturore për vitin 2019

Premte, 12 Prill 2019 13:29

Nëse jeni duke kërkuar pushime kulturore, atëherë Parisi është emëruar si top destinacioni për vitin 2019.

Kryeqyteti francez ka arritur të renditet i pari në listën e qyteteve më të mira kulturore në botë, duke i mposhtur qytetet si Nju Jorku dhe Londra, transmeton Telegrafi.

Krejt kjo falë numrit të vendeve të mahnitshme trashëgimore dhe aktiviteteve kulturore që mund të gjenden në Paris.

Lista me qytetet më të mira kulturore për vitin 2019 është përpiluar nga “MyVoucherCodes”, të cilët i kanë përcaktuar “fituesit” në bazë të numrit të vendeve që janë pjesë e UNESCO-së, muzeve, galerive të artit, teatrove, sallave të koncerteve, bibliotekave publike, kinemave, etj.

Sidoqoftë, kjo është lista e plotë me 10 qytetet më të mira kulturore për vitin 2019:

1: Paris, Francë

2: Nju Jork, SHBA

3: Londra, Angli

4: Seuli, Kore Jugore

5: Tokio, Japoni

6: Moska, Rusi

7: Roma, Itali

8: Shenzheni, Kinë

9: Los Anxhelesi, SHBA

10: Amsterdami, Holandë. 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ish-zv/ kryeministrja padit Ramën, kërkon rikthimin tek Avokatura e Shtetit

Politikë

Ish-zv/ kryeministrja padit Ramën, kërkon rikthimin tek Avokatura e Shtetit

Ish-zv/kryeministrja teknike Ledina Mandia ka paditur kryeministrin duke kërkuar rikthimin e saj në Avokaturën e Shtetit. Sipas ekstraktit të depozitimit të padisë në Gjykatën Administrative, kërksa e ish-numrit dy të qeverisë...

Zgjedhjet presidenciale, nesër zhvillohet raundi i parë në Maqedoninë e Veriut

Politikë

Zgjedhjet presidenciale, nesër zhvillohet raundi i parë në Maqedoninë e Veriut

Ditën e nesërme do të zhvillohe raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale. Votuesit do të duhet të zgjedhin midis tre kandidatëve: shqiptarit Blerim Reka, i cili kandidon si i pavarur...

Duhet apo nuk duhet të konsumohen fruta në fund të një vakti?

Shëndeti

Duhet apo nuk duhet të konsumohen fruta në fund të një vakti?

Në temën e dietës ka besime të gabuara që gjithashtu mund të çojnë në pasoja negative për shëndetin. Këto shpesh janë klishe që janë privuar nga çdo themel shkencor. Pikërisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!