Korrektori, miku më i mirë i verës…

Premte, 21 June 2019 10:45

Gjatë verës, për një fytyrë jo të “llangosur”, fjalëkalimi është korrektori! Ai është një produkt me shumë përdorime, i përsosur për korrigjimin e rrëthëve të errët ose të difekteve të vogla dhe gjithashtu për unifikimin e ngjyrës së fytyrës. Zgjidhni formulat e pigmentuara, as shumë të ngusta dhe as shumë të kremoze, të cilat mund të përhapen lehtë, pa humbur intensitetin e tyre.

Aplikojeni korrektorin në ato vende që duhet të bëni korrigjime duke proceduar hap pas hapi: së pari rrathët e errët dhe difektet e vogla dhe pastaj pjesët e skuqura.

Aplikoni sasi të vogla dhe gradualisht përhapeni me një sfungjer ose furçë produktin, derisa të mos ketë diferencë nga lëkura e lënë pa produkt.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ish-deputeti: Rama i urren studentët sepse …

Politikë

Ish-deputeti: Rama i urren studentët sepse …

Ish-deputeti i Partisë Demokratike përmes një postimi në Facebook ka reagur në lidhje me lajmin se tarifat e studentëve për vitin akademik 2019-2020 Bachelor do të jenë po aq sa...

Aromë nëne... Sofia Loren kthehet në setin e xhirimit

Art

Aromë nëne... Sofia Loren kthehet në setin e xhirimit

Për hir të dashurisë së djalit, Edoardo, aktorja e madhe Sophia Loren, 84 vjeçe kthehet në skenë e filmit. "Jeta përpara teje" titullohet titulli i filmit i frymëzuar nga romani i...

Prekëse/ Me zë të dridhur Laura Konda largohet pas 20 vitesh nga Zëri i Amerikës

Aktualitet

Prekëse/ Me zë të dridhur Laura Konda largohet pas 20 vitesh nga Zëri i Amerikës

Pas dy dekadave te Zëri i Amerikës, ikona e televizionit, gazetarja, Laura Konda do të largohet. Teksa i dridhej zëri nga emocionet, Laura Konda i dha lamtumirë ekranit, ndërsa transmetohej...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!