VIDEO/ Vazhdojnë suprizat e Dua Lipës sjell reperin e famshëm shqiptar në Kosovë

E Enjte, 27 June 2019 14:31

Këngëtarja më origjinë shqiptare Dua Lipa me sa duket ka një suprizë të madhe për të gjithë shqitparët.

Siç është bërë e ditur festivali ‘Sunny Hill’ prej vitesh mbahet në Kosovë dhe organizator është babai i saj Dukagjin Lipa.

Ndërsa për ata që nuk kanë dëgjuar më parë rreth festivalit në fjalë, vlen për t’u theksuar se historikisht është organizuar në parkun e Gërmisë.

Janë zbuluar dy artistët e parë që do marrin pjesë në këtë festival të cilët janë Njomëza këngëtarja shqiptare me famë botërore dhe Dj i njohur Calvin Harris.

Ndërsa ditën e sotme me postimin e saj ajo ka suprizuar të gjithë shqitparët pasi në këtë festival do të vijë reperi i njohur shqiptar Gashi.

Gashi është i njohur për nota patriotizmi, ai nuk lë rast pa kujtuar origjinën e tij.

E përsa i përket kësaj ftesë ai shprehet shumë i entuziazmuar.

 

Image

 


360grade.al

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Keshilla e avokatit për shqiptarët që jetojnë pa dokumenta në SHBA

Aktualitet

Keshilla e avokatit për shqiptarët që jetojnë pa dokumenta në SHBA

Nga Avokati Kieran Both Emigrantët në mbarë Shtetet e Bashkuara janë trembur nga lajmet e fundit lidhur me bastisjet në shkallë të gjerë të ndërmarra nga DHS (Departamenti i Sigurisë Kombëtare)...

Emigracioni në Mesdhe, Italia stopon dokumentin e Parisit

Globi

Emigracioni në Mesdhe, Italia stopon dokumentin e Parisit

Italia ka refuzuar të nënshkruaj dokumentin e Parisit pas takimit informal mbi emigracionin në Mesdhe që u mbajt sot në kryeqytetin francez. Ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini nuk ka marrë...

Aksident në Shkodër, makina përplas motoristin e biçiklistin

Aktualitet

Aksident në Shkodër, makina përplas motoristin e biçiklistin

Një aksident ka ndodhur në Shkodër, ku për pasojë janë plagosur dy persona. Aksidenti ka ndodhur në rrugën Shkodër-Lezhë në fshatin Beltojë e në të janë përfshirë një motor tip...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!