Caspar Addyman, ekspert në zhvillimin e fëmijëve dhe Lauren Stewart, psikologe e muzikës, kanë analizuar të dhënat shkencore rreth preferencave…
Një tjetër mashkull ka zgjedhur që ti propozojë dashurisë së jetës për festat e fundvitit. Baronesha Michelle Mone ka zbuluar…
Lajmi se këngëtarja Xhensila Myrtezaj dhe aktori Bes Kallaku u bërë prindër për herë të parë bëri bujë në rrjetet…
Modelja Ellie Brown asnjëherë nuk heziton që të tregojë format e saj perfekte. Madje kësaj here ajo vjen me një…
Shumë shpejt vjen nata e Vitit të Ri, ku të gjitha duam të dukemi rrëzëllitëse me veshjet dhe grimin. Sipas…
Gjenitë e modës tregojnë se ka ardhur koha të sakrifikojmë çorapet dhe të përqafojmë trendin më të ri! Shalli për…
Kënga e famshme e krishtlindjeve, “Silent Night” (“Natë e Qetë”), kremton 200 vjetorin e saj. Për herë të parë, ajo…
Këngëtarja për herë të parë pas lindjes në një intervistë për revistën ‘Class’ ka shprehur të gjitha ndjesitë e saj…
Cili është në thelb kuptimi i Krishtlindjes? E di, konsumerizmi! Prit, e di edhe që ka të bëjë me familjen!…
4 janë ngjyrat e pasaportave në botë, megjithëse shumica prej mund të mos e dinë arsyen. E kuqe, e gjelbër…
Vigjilja e Krishtlindjes ka mbërritur dhe në shtëpinë e Cristiano Ronaldos. Sulmuesi i Juventusit ka uruar të gjithë ndjekësit e…
Artistja e madhe me famë ndërkombëtare Inva Mula, si rrallë herë ka folur për marrëdhenien e saj me djalin Anthony.…

Lajmet e fundit

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Lifestyle

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Një foto e fëmijërisë së futbollistit Lionel Messi dhe bashkëshortes së tij Antonela Rocuzzo, e cila është realizuar në janar të vitit 1998, është publikuar së fundmi për herë të...

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Aktualitet

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Gjykata bullgare ka dënuar me 30 vjet burgim Severin Krasmirov për përdhunimin dhe vrasjen e gazetares investigative Victoria Marinova. Trupi i Marinovas u gjet më 6 tetor të vitit të kaluar...

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Aktualitet

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Eva Meksi mbërriti në Bari përpara 28 vitesh dhe tani e konsideron qytetin e saj. Aq e vendosur është t’i ofrojë atij të gjithë grintën dhe energjinë e saj, sa që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!