Mësimi gjatë tërë jetës do t’ju ndihmojë të jeni më të lumtur, të fitoni më shumë dhe të jeni më…
Ka shumë fansa të çmendur që bëjnë tatuazhe idhujt e tyre nëpër trup duke i qëndruar besnik , rasti i…
Përmes punës krijuese të kostumografes Hana Zeqa, Republika e Kosovës përzgjedhet të jetë pjesëmarrëse në ekspozitën e dytë madhore që kremton…
Sapo keni dalë nga bankat e shkollës dhe nuk jeni asnjë eksperiencë në profesionin që keni përfunduar studimet? Të punësoheni…
Nëse zgjodhe zemrën nr.1 Këta njerëz kanë një aftësi të rrallë të hyjnë në empati me të tjerët. E imagjinojnë…
Përgjatë tre ditëve dhe tre netëve, njëzet skulptorë nga e gjithë bota shpalosën dijet e tyre me rastin e edicionit…
Dalja me miqtë të paktën dy herë në javë, është shumë mirë për shëndetin e një gruaje. Konfirmimi vjen nga…
Është koha për një refresh në dollapin tënd. Shko e informuar drejt një sezoni pranvere.
Bora ka mbuluar rrugët e Parisit, por brenda “Grand Palais” ku stilisti Karl Lagerfeld shfaqi koleksionin e tij couture të…
Familja mbretërore në Angli duket se nuk vë më rripa sigurimi në makinë. Sigurisht që e gjithë kjo e ka…
Për herë të tretë me radhë, Zvicra konsiderohet si shteti më i mirë në botë. Zvicra mban pozicionin e saj…

Lajmet e fundit

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Lifestyle

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Një foto e fëmijërisë së futbollistit Lionel Messi dhe bashkëshortes së tij Antonela Rocuzzo, e cila është realizuar në janar të vitit 1998, është publikuar së fundmi për herë të...

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Aktualitet

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Gjykata bullgare ka dënuar me 30 vjet burgim Severin Krasmirov për përdhunimin dhe vrasjen e gazetares investigative Victoria Marinova. Trupi i Marinovas u gjet më 6 tetor të vitit të kaluar...

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Aktualitet

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Eva Meksi mbërriti në Bari përpara 28 vitesh dhe tani e konsideron qytetin e saj. Aq e vendosur është t’i ofrojë atij të gjithë grintën dhe energjinë e saj, sa që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!