Temperaturat janë mjaft të ulëta në dimër, gjë që bën të mundur irritim dhe tharje të lëkurës së fytyrës dhe…
Elvis Presley, edhe pse i ndarë nga jeta 40 vite më parë, është ende i gjallë në zemrat e qindra…
Në janarin e 2018 fotoja e tij bëri histori në ëeb dhe preku miliona njerëz. I vogli Ëang, 10 vjeç…
Pianistja Evelina De Lain luajti piano në Himalaje për 90 minuta në pesë mijë metra lartësi. Ajo hyri në librin…
Një shkrimtar francez është kritikuar shumë pasi deklaroi se nuk mund të dashurojë një femër që është në të 50-at,…
Ajo është motra e vogël e futbollistit David Beckham dhe Joanne Beckham u mor në pyetje nga policia për një…
Që është e lidhur shumë me familjen e saj dhe që kujdeset edhe për ta, kjo tashmë duket. Fjalën e…
Më shumë se 25% e amerikanëve të rritur e kanë pranuar se nuk e kanë lexuar as edhe një pjesë…
Ai është bërë i famshëm në Perëndim për filmin “Ana dhe mbreti”, ku luan përkrah aktores Jodie Foster. Por në…
Është një periudhë shumë e vështirë për lëkurën tonë. Në këtë periudhë, ajo është e thatë dhe shkëlqim. Pavarësisht maskave…
Kompania Apple ka menduar që të surprizojë të gjithë klientët duke i sjellë atë që duan më shumë nga celularët,…
Mbreti malajzian, Sulltan Muhammedi V, abdikoi të dielën (6 janar) pas dy vjetësh në fron, duke shënuar një ngjarje historike…

Lajmet e fundit

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Lifestyle

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Një foto e fëmijërisë së futbollistit Lionel Messi dhe bashkëshortes së tij Antonela Rocuzzo, e cila është realizuar në janar të vitit 1998, është publikuar së fundmi për herë të...

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Aktualitet

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Gjykata bullgare ka dënuar me 30 vjet burgim Severin Krasmirov për përdhunimin dhe vrasjen e gazetares investigative Victoria Marinova. Trupi i Marinovas u gjet më 6 tetor të vitit të kaluar...

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Aktualitet

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Eva Meksi mbërriti në Bari përpara 28 vitesh dhe tani e konsideron qytetin e saj. Aq e vendosur është t’i ofrojë atij të gjithë grintën dhe energjinë e saj, sa që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!