-Gjykata e Tiranës dhe ajo e Durrësit kanë marrë dje dy vendime që përmbysin gjithëçfarë ka bërë deri më sot…
Nga QEMAL SAKAJEVA 1. Çfarë i ka ndodhur Bashkimit Europian si shtet federal, nuk i ka ngjarë  Kosovës si shtet…
Nga Presidenti Ilir Meta Të dashur qytetarë, 30 qershori iku si një datë e përbashkët vetëm kalendarike. Përpara kemi një…
Kreu i Institutit të Studimit të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit, Agron Tufa ka reaguar për vendimin e maxhoranëcs për…
Mal Berisha, ish-ambasador i Shqipërisë në Britaninë e Madhe tha në emisionin  “A show” të Adi Krastës se shqiptarët menduan…
Situata e rëndë në të cilën gjendet vendi sot, ky udhëkryq dhe fjalëkryq që shqiptarët kanë para syve ka ardhur…
Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, në vend që të merret me sigurinë në vend, ku për fat të keq nuk…
Nga Ismail ARSLLANI Në momentin e tashëm politik dhe gjeostrategjik të Ballkanit perëndimor, kur BE-ja, e cila tashmë kaloi procesin…
Nga Agim Xhafka Çdo vit vij në Shqipëri. Marr parasysh udhëtimin e gjatë nga përtej oqeanit,lodhjen,shpenzimet nga që dua të…
Nga Kastriot Islami     Nuk ka ndodhur asnjëherë më parë, në asnjë demokratik, qoftë edhe me demokraci problematike, që…
Teksa publikon statistika për numrin e atyre që duan të largohen nga vendi, Ilir Demalia thotë se shqiptarët ia kalojnë…
 Nga Qemal SAKAJEVA Nëse do të kishte një “mosbindje qytetare”, të gjuhëtarëve dhe mbrojtësve të gjuhës, pak  tabela sinjalizuese mund…

Lajmet e fundit

Ngjarja në shkollen e Durrësit, Albana Vokshi: Shteti në duart e kriminelëve, ngjarja u mbajt e fshehtë për dy javë

Aktualitet

Ngjarja në shkollen e Durrësit, Albana Vokshi: Shteti në duart e kriminelëve, ngjarja u mbajt e fshehtë për dy javë

Si ish deputete për dy mandate në këtë zonë, Albana Vokshi ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, shpreh habinë se, si mundet shteti të fshehë një ngjarje kaq...

Politikë

Dorëheqja e Haradinajt, Noka: Tregoi që është burrë shteti. Rama burrec pushteti

Pas vendimit të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj për të dhënë dorëheqjen e parevokueshme pas thirrjes që i është bërë nga Gjykata Speciale, reagon edhe ish deputeti i PD, Flamur...

TIRANË/ I moshuari kryen veprime të turpshme para dy minoreneve

Aktualitet

TIRANË/ I moshuari kryen veprime të turpshme para dy minoreneve

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 3, kanë ndaluar 73-vjeçarin L.S me banim në Vlorë, për veprat penale ” Vepra të turpshme” dhe “Ngacmim seksual” Ndalimi i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!