Nga Artan Fuga ... Kuvendi i Shqipërisë në dehjen nga madhështia e një tempulli si vend i shenjtë, si vakëf,…
Edi Rama nuk është gjë tjetër veçse një diktator, një nazistë në atë çfarë shfaq çdo ditë me veprimet dhe…
Nga Edmond Tupja Po, mjerisht jam i detyruar ta quaj kështu, pra, të gjorë, fatkeqe e të mjerë të shkretën…
Nga Skënder MULLIQI Nepotizmi nuk është sqaruar sa duhet deri me tash si mardhënje familjare , kurse klienetela shpjegohet si…
Nga Ilir Nikolla Edi Rama nuk është se është i shurdhër, as se është i verbër. Pamja në panik në…
Nga Erl Kodra Edi Rama, Ti do të mbijetosh edhe një muaj; dy muaj; tre muaj. Po ku do të…
“Mbaj mend që duhet të mos këshillosh këshilltarët por të këshillohesh prej tyre zoti Kryeministër”. Kjo ishte këshilla që analisti…
Nga Andi Bushati/ Nëse opozita dështoi në premtimin e gënjeshtërt që u bëri ndjekësve të saj, se 16 marsi do…
Pasi protestuesit e opozitës shkuan pranë selinë së Parlamentit Garda e Republikës dhe Policia vepruan në mënyrën më të papërgjegjshme.…
Kjo Rilindja jonë e vonuar do të mbahet mend gjatë, si pushteti që kërkoi ta zhvlerësojë politikën nga roli parësor…
Ambasadori britanik në Shqipëri Norman Duncan ka reaguar në Twitter në lidhje me protestën e sotme. ‘Sot është një ditë…
Sot është protesta e madhe e opozitës përballë Kryeministrisë. Protesta finale kundër qeverisë Rama, të cilën opozita e bashkuar e…

Lajmet e fundit

Ndahet nga jeta ikona e këngës popullore shkodrane Shyqyri Alushi

Kulturë

Ndahet nga jeta ikona e këngës popullore shkodrane Shyqyri Alushi

Ndahet nga jeta ikona e këngës popullore shkodrane Shyqyri Alushi. Ai u shua në moshën 84-vjeçare për shkak të një sëmundje. Shuqyri Alushi ishte një prej këngëtarëve më të mirë...

Parashikimi i motit, e martë 19 mars 2019

Moti

Parashikimi i motit, e martë 19 mars 2019

Sot moti do të  jetë me kthjellime dhe vranësiratë pakta me prani të mjegullës në verilindje dhe juglindje. Era do të jetë  nga kuadrati i jugperëndimit (SW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4...

Horoskopi,  e martë 19 mars 2019

Horoskopi

Horoskopi, e martë 19 mars 2019

Dashi Një nga marrëdhëniet tuaja të ngushta me një person ka shkuar shumë larg aq sa do të ishte mirë që të dy ta pranoni këtë fakt. Kjo nuk do të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!