Thaci dhe Rama kanë mbetur vetëm në ndarjen e Kosovës,  Individë në dekadencën kombëtare

E Enjte, 10 Janar 2019 22:39

Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, në një lidhje për "360 Gradë", tha se çështja e Gent Cakajt është vetëm indikator i një skenari më të rrezikshëm.

“Nuk eshte e thjeshte si çështje, nuk eshte çështje e një individi qe po promovohet per nje post Ministri . Ne fakt ky  një  është skenar I rrezikshëm qe ka hyre dhe  Rama e Thaci qe ka te beje me prekjen kufijve te Kosovës. Ky person u promovua mediatikisht pro ndryshimit te kufijve.  Vendimi I Presidentit Meta per mosdekrtimin e Cakajt  eshte vizionar dhe ne   mbrojtje te sigurisë kombëtare për te dy vendet.  Është nje ndarje e qarte e koncepteve. Dhe ne Kosove dhe ne Shqiperi jane kunder kësaj ideje .  Dhe Thaci dhe Rama kane mbetur  vetëm  ne ketë teze. Lufta qe ne kemi bere ne Bruksel per vite me  delegacionin serb dhe me idetë e tyre,  është lufte gjeopolitike dhe ne ne 1999 me luften ne Kosove e kthyem gjeopolitikën se bashku me Shtetet e Bashkuara te Amerikes ne favorin tone  . Tani Rama e Thaci  duan te na kthejnë mbrapsht. Rama ishte ne Serbi dhe nuk pati guximin ta kundershtonte Vucici per ketë tezën. . janë individë ne dekadencën kombëtare”

Modifikuar më Premte, 11 Janar 2019 13:43

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Globi

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Kompania britanike “British Airways” njoftoi anulimin e fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian Kajro, duke cituar motive sigurie, por pa dhënë sqarime të mëtejshme. Menjëherë pas saj, edhe kompania gjermane “Lufthansa” pezulloi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!