Diabolizmi i Ramës për të goditur Kosovën me një kosovar

Premte, 11 Janar 2019 13:45

Edi Rama e ka vendosur dhe ka bërë gjithçka që t’i shesë interesat kombëtare, në veçanti Kosovën, tek interesat sllave. Ai është një shërbëtor i planeve ruso-serbe dhe do të bëjë gjithçka për plotësimin e projekteve të tyre antishqiptare.

Por që ta kamuflojë të gjithë këtë sipërmarrje të zezë të tij kundër shqiptarëve të Kosovës, rama në mënyrë diabolike vendosi që të shfrytëzojë në funksion të këtij plani pikërisht një kosovar.

Njeriu i pakteve të errëta me Serbinë zgjodhi një person që sipas tij është adapt në këtë drejtim, Gent Cakajn.

Rama tentoi ta bënte Cakajn ministër të Jashtëm në momente kycce për shqiptarët në rajon. Pikërisht në këto momente kur Shqipëria është bërë kryesuese e OSBE-së, përfaqësuesi i Shqipërisë do të ishte një njeri si ky Gent Cakaj.

Ky do të duhej të lobonte që Kosova të anëtarësohej ne OSBE?! Ky njeri që kërkon shkatërrimin e kufijve të Kosovës?!

Por Rama e dinte se çfarë do të ndodhte. Qeveria shqiptare do ta braktiste Kosovën dhe do t’i shiste interesat e saj. Ndaj dhe Kryeministri zgjodhi që të lante duart si Ponc Pilati me shqiptarët e Kosovës pikërisht duke thënë që fajtori i madh në këtë ccështje ishte ‘kosovari’.  

Ndaj kjo është një lëvizje diabolike e këtij antishqiptari të madh në historinë e kombit. /55news.al/

Modifikuar më Premte, 11 Janar 2019 18:15

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Pas golit të dytë tifozët Kuq e Zi hodhën sende ndaj portierit

Sport

Pas golit të dytë tifozët Kuq e Zi hodhën sende ndaj portierit

Kombëtarja Shqiptare ka pësuar edhe golin e dytë para pak minutash në stadiumin “Loro Boriçi”, ndërsa mesfushori i Milanit, Calhanoglu vrapoi të festojë poshtë tribunës së tifozëve shqiptarë, çka provokoi...

Vrasja e avokatit të Shullazit, gazetari tregon takimin e fundit me të: Jam shokuar

Aktualitet

Vrasja e avokatit të Shullazit, gazetari tregon takimin e fundit me të: Jam shokuar

I ftuar në studion e “Report Tv”, gazetari Elton Qyno, ka rrëfyer takimin e fundit me avokatin Ravik Gurra, i cili u ekzekutua mbrëmjen e sotme në qytetin e Elbasanit. Qyno...

Dhoma e Avokatisë: Autorët e vrasjes së Ravik Gurrës të vihen para drejtësisë

Aktualitet

Dhoma e Avokatisë: Autorët e vrasjes së Ravik Gurrës të vihen para drejtësisë

Dhomave e Avokatisë së Shqipërisë ka reaguar lidhur me vrasjen në Elbasan të avokatit të njohur Ravik Gurra. Përmes një deklarate për mediat, Dhoma e Avokatisë kërkon që ngjarja të trajtohet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!