Kryeministër që vjedh dhe vjell

Saturday, 12 Janar 2019 12:13

Kryeministri Edi Rama ishte mbrëmjen e djeshme i ftuar në “Zonë e Lirë” të Arjan Çanit, ku nga aty mori në gojë të gjithë gazetarët.

Një kryeministër, i cili nuk ka lënë gazetë pa kërcënuar, merr përsipër që të flasë për njerëz që e kanë ngritur punën e tyre mbi bazën e profesionit.

Edi Rama nuk la rast pa vjell vrerë ndaj gazetarëve, dhe kjo është e kuptueshme se pse ka nisur një lum akuzash ndaj tyre.

Kryeministri ka frikë dhe ndihet i kërcënuar nga zbulimet e skandaleve që i janë bërë nga po këto gazetarë, të cilët janë treguar të guximshëm duke i dalë përballur Ramës.

Dhe kjo e ka shqetësuar ata, dhe ka nisur të vjellë vrerë ndaj tyre. Por, Rama duket se nuk e ka të gjatë nga korrupsion që ka përfshirë qeverinë dhe njerëzit e tij të afërt.

E për këtë, ai ka nisur të sulmojë kush i del para. Fundi i tij nuk është i gjatë, e ndoshta do të ketë një fund ndryshe nga të gjithë kryeministrat e tjerë pas vitit ’90.

Kryeministri në ikje nuk e kupton këtë gjë, pasi është në zbritje e sipër, e kjo nuk e lë që të kuptojë se çfarë po ndodh rreth tij.

/55News.al/

Modifikuar më Diel, 13 Janar 2019 10:18

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ish-deputeti: Rama i urren studentët sepse …

Politikë

Ish-deputeti: Rama i urren studentët sepse …

Ish-deputeti i Partisë Demokratike përmes një postimi në Facebook ka reagur në lidhje me lajmin se tarifat e studentëve për vitin akademik 2019-2020 Bachelor do të jenë po aq sa...

Aromë nëne... Sofia Loren kthehet në setin e xhirimit

Art

Aromë nëne... Sofia Loren kthehet në setin e xhirimit

Për hir të dashurisë së djalit, Edoardo, aktorja e madhe Sophia Loren, 84 vjeçe kthehet në skenë e filmit. "Jeta përpara teje" titullohet titulli i filmit i frymëzuar nga romani i...

Prekëse/ Me zë të dridhur Laura Konda largohet pas 20 vitesh nga Zëri i Amerikës

Aktualitet

Prekëse/ Me zë të dridhur Laura Konda largohet pas 20 vitesh nga Zëri i Amerikës

Pas dy dekadave te Zëri i Amerikës, ikona e televizionit, gazetarja, Laura Konda do të largohet. Teksa i dridhej zëri nga emocionet, Laura Konda i dha lamtumirë ekranit, ndërsa transmetohej...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!