Marksistja Mogherini, nga dashuria për Rusinë ka tre kushte vetëm për Kosovën

Saturday, 12 Janar 2019 20:21

Në çdo takim të delegacioneve mes Serbisë dhe Kosovës, Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini shfaq anësinë e saj për Serbinë.
Fakti që sot Kosova është më e izoluar se kurrë, në një formë apo tjetër është edhe përgjegjësia e saj. Më konkretisht nga takimi i fundit i dy delegacioneve atij të Serbisë dhe Kosovës në Bruksel, shihet qartë qëndrimi i saj, duke i vendosur Kosovës tre kushte, mes tyre heqja e taksës 100% ndaj produkteve të Serbisë nga ana e Qeverisë së Kosovës.
Të mos harrojmë këtu deklaratën e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj i cili me të drejtë deklaroi se po të jetë për Mogherinin Kosova rri edhe 3 mijë vjet kështu siç jemi.
Po pse ky zell për ti vënë kushte vetëm Kosovës dhe mos e shqetësuar Serbinë.
Për Mogherinin ka pasur artikuj interesantë dhe në shtypin italian dhe kujtojmë një prej tyre “Dritëhije Iraniane mbi BE”. Ajo njihet për qëndrimet filo-ruse. Mogherini njihet për prejardhjen nga qarqet e majta të politikës italiane.Mogherinin nuk brengoset aspak për qytetarët e Kosovës, të cilët në sajë të mashtrimeve dhe premtimeve i ka ngujuar ata në një geto të madhe duke iu pamundësuar lëvizjen e lirë, si e drejtë elementare.

Modifikuar më Diel, 13 Janar 2019 11:14

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Globi

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Kompania britanike “British Airways” njoftoi anulimin e fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian Kajro, duke cituar motive sigurie, por pa dhënë sqarime të mëtejshme. Menjëherë pas saj, edhe kompania gjermane “Lufthansa” pezulloi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!