Propaganda vazhdon! Me mashtrime nuk rregullohet imazhi i policise!

Tuesday, 12 Mars 2019 17:07

Nga Flamur Vezaj
###
Me mashtrime nuk rregullohet imazhi i policise o gjeneral! E hic me pak me veprimet e atyre drejtuesve te policise qe per fat te keq perdoren politikishte sipas interesave te dites! E drejtues te tille, ushtar te gatshem pa dinjitet gjene sa te duash ne radhet e policise se shtetit! Por njerez me dinjitet ke pak aty dhe ata qe jane nuk i promovon por i largon! Vec ketyre, ke edhe disa te tjere qe nuk pranojne “perdorjet” dhe kerkojne te largohen nga pozicionet drejtuese sepse nuk jane dakord me ju e udhezimet tuaja! E mes ketyre me aq sa e njoh eshte edhe Kastriot Skenderaj i cili nuk eshte nga ato djemt qe pret ta lirosh nese bene gabime por iken vet! Edhe ne kete rast, mesa kam informacion une, Skenderaj disa dite me pare i ka kerkuar Drejtorit te Pergjithshem A.Veliu te levize nga pozicioni drejtues i Tiranes! Kete kerkese te tij, ju mezi e kishit pritur duke lejuar A.Veliun te beje urdherin e transferimit (JO LIRIMIT) i cili e kishte njoftuar vet drejtorin Skenderaj qe te premten levizjen nga detyra, lajm qe u pasqyruar gjeresisht ne media (LEXO MEDIAT)! Por per shkak te procedurave te henen ne mengjes shkresa i eshte dhene ne dore me motivacionin “transferohet me deshiren e tij” ne Drejtorine e Pergjithshme te Policise!
Rendita keto detaje per t’ju kthyer mashtrimit te S.Lleshaj i cili paska shkruar ne FB se levizja e drejtorit te Tiranes erdhi per shkak te mungese se dinjitetit! Gjeneral edhe kete rast bere te njejtin gabim si me hetimet per prof.E.Tupja, etj! Policine tek banoret ne afersi te Shkolles “Petro Nini” nuk e ka derguar drejtori i Tiranes, pyet cik per proceduren! Ate e ka bere shefi i Komisariatit nr.2 Gilbert Hoxha dhe nuk ka lidhje drejtori i Tiranes kur ka edhe zv/drejtor per Rendin qe ju e komanduat drejtor! Vec ketij mashtrimi te trash, Skenderaj u transferua nga detyra me deshiren e tij dhe qe te premten! E shkresa dhe prezantimi i drejtorit te komanduar eshte bere ne mengjes akoma pa filluar protesta e banoreve ne zonen e “Petro Ninit”! Keshtu qe, gjeneral mos vrapo ti besh qejfin shefit e te mashtrosh opinionin publik me transferimin e Skenderajt por thoni te verteten se vetem e verteta i rregullon imazhin policise dhe i kthen besimin qytetareve tek uniforma! Ato pamje qe pame sot ishin te turpshme ku permbarusit sillen si gangster e policia juaj mbante banoret e shkrete! Ligjerisht policia duhet te mbeshtese permbaruesit por jo gangsteret qe shkelmojne dyert dhe pa asnje mjet identifikimi ne qafe sic duhet te jete! Dhe po kjo Polici duhet te jete ne mbeshtetje te gjithe permbaruesve e jo vetem per rastet kur pronat jane te biznesmeneve, politikaneve apo te afermeve te tyre se kemi raste me dhjetra qe policia nuk shkon ne mbeshtetje te permbaruesve! Keshtu qe para se te flasesh gjneral, lexo, pyet e konsultohu se le nam!
#nuk_mbuloher_dielli_me_shoshe#

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zgjedhjet e parakohshme të Aleksis Cipras më 30 qershor

Globi

Zgjedhjet e parakohshme të Aleksis Cipras më 30 qershor

 Nga Jannis Papadimitriou    Pas humbjes në zgjedhjet për Parlamentin e BE të dielën, kryeministri i majtë Aleksis Cipras deklaroi zgjedhje të parakohshme në Greqi. Zgjedhjet mund të zhvillohen më 30 qershor. Një humbje...

Panik në Itali! 13 tërmete orët e fundit në Kalabri, njerëzit ikin nga shtëpitë

Globi

Panik në Itali! 13 tërmete orët e fundit në Kalabri, njerëzit ikin nga shtëpitë

Një mori tërmetesh po godet Kalabrinë, pas tërmetit të parë në mesnatë, që i zgjoi të gjithë në panik në orën 1:31 të së hënës dhe bëri që mijëra njerëz t'ia mbathin nga shtëpitë. Në Serre dhe...

Kuvendi me 122 deputetë, shteron lista e PD

Politikë

Kuvendi me 122 deputetë, shteron lista e PD

Kuvendi i Shqipërisë regjistron sot 122 deputetë nga 140 që duhej të kishte. 18 deputetë që mungojnë i përkasin Partisë Demokratike, lista e së cilës tashmë ka shteruar. Nga lista...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!