Ylli Dylgjeri, Dëshmori i parë i Zuckerberg në Shqipëri

Tuesday, 19 Mars 2019 19:51

Nga Andi Bejtja/

Dikush mund të mendojë se po të mos kishte Facebook Ylli Dylgjeri nuk do ishte pushuar nga puna...

Zyrtarisht Dylgjeri është dëshmori i parë i Facebook në Shqipëri. Në shekullin 21 nuk e mendoja kurrë që administrata e një vendi do ishte aq e pakujdesshme sa ta pushonte një nëpunës të saj duke i renditur grimcat satirike në Facebook...

Por dhe të mos kishte Facebook të jeni të sigurtë Dylgjeri me mentalitetin e kësaj qeverie do te pushohej nga puna: se do e gjente një mënyrë për tu tallur, se është bërë për t’u tallur.

Kshu ka bërë Dylgjeri me çdo qeveri që është bërë për t’u tallur: ka bëre kështu në ’91- ‘92: ka bërë kështu në ‘97 edhe pse te ‘Koha Jonë’ merrej me reklamë dhe Jo me shkrime: ka bërë me Nanon në tavolinë edhe pse punonte për të...

Jam i bindur qe Ylli do vazhdojë të jetë i njëjti, nuk mund të ndryshojë 50 e kusur: e marr me mend dhe hapin tjetër, do ankohet te Portali Shqipëria që duam për të vërtetuar edhe njëherë se nuk është thjesht zyrtarisht dëshmori i parë i Facebook, por fatkeqësisht për ne dhe demokracinë tonë, shumë e shumë më shumë se një dëshmor i Zuckerberg.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shkarkimi i Malajt, reagon ashpër ish-deputeti i PS-së: Guxim i madh i rilindësve të Ramës!

Politikë

Shkarkimi i Malajt, reagon ashpër ish-deputeti i PS-së: Guxim i madh i rilindësve të Ramës!

Sa vjen e thellohet përçarja mes socialistëve, ku shkak është bërë nisma e deputetëve të PS-së për të shkarkuar nga Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë të ish-ministrit dhe ish-deputetit...

Meta kthen ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare: Dëmton interesin publik

Politikë

Meta kthen ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare: Dëmton interesin publik

Presidenti i Republikës Ilir Meta nuk ka dekretuar ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare. Arsyet e kthimit të ligjit nr. 37/2019  “Për disa shtesa në aktin normativ, me fuqinë e ligjit, nr...

Italia rrëzon qeverinë “Rama” për drogën: Shqipëria, furnizuesi kryesor me hashash

Aktualitet

Italia rrëzon qeverinë “Rama” për drogën: Shqipëria, furnizuesi kryesor me hashash

Qeveria shqiptare u referohet shpesh deklaratave mediatike të drejtuesve të antidrogës italiane që operojnë në Shqipëri për luftën kundër narkotikëve, duke i konsideruar si sukses operacionet mes dy vendeve. Por...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!