Lleshaj, nga Koci Xoxe në Rankoviç

Tuesday, 19 Mars 2019 20:30

Ky është bërë fytyra më e urryer e regjimit të Ramës. Tirana dhe Shqipëria e mbytur në vrasje dhe Lleshaj merret vetëm me protestues dhe popullin. Nuk po kalon 24 orë pa një të viktimë të vrarë në atentat. Por problemi i Lleshajt janë vetëm protestuesit që kërkojnë të drejtat.
Që nga gazi te protestat e ‘Astirit”, rrethuar me badigardë në Durrës është njeriu më i përdorur i rilindjes. Po i shërben ngrehinës së rilindjes kur ajo ka rënë dhe po del tym. Kur skandalet kanë prekur rmajat dhe zemërimi popullor kulmin.
Dhuna dhe gazi, terrori ndaj popullit të vet kur banditët dhe trafikantët janë sheshit me stilin e koci Xoxes tani ka kaluar një shkallë më lart. Tek shfarosja e shqiptarëve, Rankoviç. Ngjarja e sotme në “Astir” është fytyra e vërtetë e këtij njeriu që Rama e përdor si leckë për pluhurin e kokainës.
Të gjithë të arrestuarit e Lleshaj janë të arrestuar për agjitacionit dhe propagandës, ti Lleshaj je i vetmi që po e mban në këmbë nenin 55 të diktaturës.
Prej disa orësh forca të shumta po mbajnë të rrethuar zonën e “Astirit” ku edhe prej 136 ditësh banorët po protestojnë kundër vendimit që i shkatërron banesat dhe i nxjerr në rrugë. Ky akt aspak i pazakontë, duke patur parasysh që edhe protestat kanë qenë të qeta, po tremb burra gra e fëmijë të cilët ndryshe nga ditët e tjera nuk po largohen nga vendi i protestës edhe pse e deklaruan të mbyllur.
Ministri Sandër Lleshaj ka urdhëruar prej disa ditësh që ti mbajë nën presion këta banorë, ku synon zmbrapsjen e tyre dhe tërheqjen nga bashkimi me protestat e opozitës para Parlamentit.

Modifikuar më E mërkurë, 20 Mars 2019 09:31

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Lifestyle

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Një foto e fëmijërisë së futbollistit Lionel Messi dhe bashkëshortes së tij Antonela Rocuzzo, e cila është realizuar në janar të vitit 1998, është publikuar së fundmi për herë të...

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Aktualitet

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Gjykata bullgare ka dënuar me 30 vjet burgim Severin Krasmirov për përdhunimin dhe vrasjen e gazetares investigative Victoria Marinova. Trupi i Marinovas u gjet më 6 tetor të vitit të kaluar...

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Aktualitet

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Eva Meksi mbërriti në Bari përpara 28 vitesh dhe tani e konsideron qytetin e saj. Aq e vendosur është t’i ofrojë atij të gjithë grintën dhe energjinë e saj, sa që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!