"Nuk raportojnë situatën", Fahri Balliu zbulon emrat e ambasadorëve të korruptuar në Shqipëri

Saturday, 13 Prill 2019 18:46

Ambasadorët pas Vlahutin, që kanë ardhur në Shqipëri janë të korruptuar. Kështu tha botuesi i gazetës 55 dhe i portalit 55news.al Fahri Balliu në studion  elajmeve në RTV Ora, teksa foli për protestën e opozitës dhe ndikimin e ndërkombëtarëve.

Balliu: Ky pushtet që bën një reprezalje të tillë siç bëri ditën kur u vodhën miliona euro në Rinas, të gjithë policinë  eçoi tek Bregu i Lumit, kur e kishte në tjetër vend. E gjithë kjo pamje i tryston faktorit ndërkombëtar do thuash ti. Për hir të së vërtetës duhet të themi që disa nga ambasadorët kryesorë të Shqipërisë janë të korruptuar. Janë me veprimtari të dyhsimtë edhe në shtetet e tyre. Ambasadorja gjermane nuk informon të vërtetën e kësaj që po ndodh. Ambasadori austriak nuk informon të vërtetën. Ka një korrupsion me qeverinë.

Modifikuar më Saturday, 13 Prill 2019 20:05

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ish-zv/ kryeministrja padit Ramën, kërkon rikthimin tek Avokatura e Shtetit

Politikë

Ish-zv/ kryeministrja padit Ramën, kërkon rikthimin tek Avokatura e Shtetit

Ish-zv/kryeministrja teknike Ledina Mandia ka paditur kryeministrin duke kërkuar rikthimin e saj në Avokaturën e Shtetit. Sipas ekstraktit të depozitimit të padisë në Gjykatën Administrative, kërksa e ish-numrit dy të qeverisë...

Zgjedhjet presidenciale, nesër zhvillohet raundi i parë në Maqedoninë e Veriut

Politikë

Zgjedhjet presidenciale, nesër zhvillohet raundi i parë në Maqedoninë e Veriut

Ditën e nesërme do të zhvillohe raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale. Votuesit do të duhet të zgjedhin midis tre kandidatëve: shqiptarit Blerim Reka, i cili kandidon si i pavarur...

Duhet apo nuk duhet të konsumohen fruta në fund të një vakti?

Shëndeti

Duhet apo nuk duhet të konsumohen fruta në fund të një vakti?

Në temën e dietës ka besime të gabuara që gjithashtu mund të çojnë në pasoja negative për shëndetin. Këto shpesh janë klishe që janë privuar nga çdo themel shkencor. Pikërisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!