“Rama nga Kuvajti në Katar, është kudo  ku bie era lekë. 2 miliardë euro PPP-të dhe 438 vetëm për njerëzit e vet”

Saturday, 13 Prill 2019 18:59

Ne emisionin  ne oranews lidhur me protestën e opozitës botuesi i gazetës 55 dhe i portalit 55 neës.al Fahri Balliu  , ka deklaruar se “protesta e sotme jo te vetëm qe do te jete nga me madheshtoret , por forca e opozte dhe e popullit ne te sa vjen e shtohet sepse ushqim per te shërben eshte areroganca dhe sjellja banditeske e kriminale e Rames. Balliu tha se “Sot qe populli e opozita proteston Rama eshte ne Kuvajt dhe te hënën eshte ne Katar . Ky kryeministër eshte kudo ku bie era e lekut dhe jo era e përgjegjshmërisë  shteterore dhe e funksionit qe ai ka . Ne kete proteste janë me qindra e mijëra socialiste perfshire dhe deputete te partisë socialiste te cilët nuk kane përfituar qagjer ndërsa grupi i Rames eshte bere multimiliarder nga vjedhjet e krimet ne këto 6 vjet. Dashuria e madhe per krimin dashuria e dobësia e tij fenomenale per kriminelet vrasësit droge , e sollën vfjedhje e përsëritur te Rinasit. Te gjitha këto janë pjese e metodologjisë dhe egzistences politike te rames. Ai nuk ka as energji as  inteligjence per ta luftuar se ehte i zhytur ne nje krim te pafund vete I Kercenon te vetët me deputet OMGJ te “opozitës” sepse vete opozita ka dale,  eshte ne rruge per njer sere arsyesh.

Modifikuar më Saturday, 13 Prill 2019 21:51

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Politikë

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Nga Halil Teodori Situata politike në Shqipëri ka hyrë në një fazë kritike. Palët e përfshira sa vijnë dhe potencojnë frontet e përballjeve. Asnjë rreze shprese nuk ka për kompromis. Shteti...

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Aktualitet

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete sot pasdite në qytetin e Korçës. I moshuari është identifikuar si Y.Muja. Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë...

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

Aktualitet

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

PDIU përmes një deklarate për mediat është shprehur e shqetësuar për situatën e fundit politike në vend. Ajo thekson se Shqipëria po rrëshqet me shpejtësi drejt një situate dramatike. Mes tjerash...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!