Balliu: Rama ka sjellje private me shtetin, PS duhet të reagojë kur një hajdut e merr peng për herë të dytë

Saturday, 13 Prill 2019 19:20

Ne emisionin  ne oranews lidhur me protestën e opozitës botuesi i gazetës 55 dhe i portalit 55 neës.al Fahri Balliu  , ka deklaruar se ka rene shteti, menyra e te berit politike, eshte rrezuar gjithcka dri tek administrata. "Kemi korrupsion rekord dhen askush nuk jep sqarim nuk mbajne pergjegjsi. Mori drejtesine shpiku vettingun si ufte kunder drejtesse per te trembur gjyqtare e prokurore.

Menyra e ketij njeriu per te bere shtet eshte vetem vjedhja e krimi. Rama le ta beje strucin por ai e di qe struci ne fund haet I teri dhe I mbetet vetem koka ne rere. Po te shohesh rastin e vjedhjes se rinasit . Si ishte hyrja e ushtrise ne Rinas. Kjo e futje e atyre ushtareve ne Rinas nuk zgjidh asgje. Nuk mund tia zgjidhi ushtria hallin qe kujt ia ka dhene me koncesion aeroportin,  ciles firme dhe faktin qe eshte personalisht I lidhur vete me ate firme.  Ai gjest eshte per te fshehur kalbezimin dhe kapitullimin total te shtetit.  Me kane thene disa miq te huaj qe kam qene ne kontakt ate dite te ngjarjes se Rinasit. Me cfare baze shteterore ishte I vendosur flamuri kinez ne te vetmin aeroport kombetar . . Se eshte eshte antishtet dhe kur  del jashte shtetit del per te vjedhur dhe kur kthehet do te shohi vetem rezultatet e vjedhjes. Trajtimi I shtetit ne kete forme te ulet mund ta beje vetem ky  Per cdo dalje jashte te kryeministrit dhe per cdo delegacion qe ai udheheq jepet deklarate per shtyp e zedhenesit te qeverise dhe jepet qellimi I vizites. Ky hyn e del me benevreke neper aeroporte pa thene asgje. Ky njeri ka sjellje private me shtetin , me sektin e tij rilindje, dhe vete rilindja eshte nje apendiks I PS dhe e ka marre peng e perdhunuar PS por ndoshta dhe mira ia bense sillen si dele qe  presin rradhen per ne thertoren e rames.  Nga kjo pikpamje jam me Ramen se ajo eshte nje parti pa personalitet dhe pa integritet dhe nuk jane ne gjedhje te ngrihen kunder nje hajdut e kriminel e merr peng per here te dyte.

Nje here Enver  Hoxha e tani Edi Rama". 

Modifikuar më Saturday, 13 Prill 2019 21:00

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ish-zv/ kryeministrja padit Ramën, kërkon rikthimin tek Avokatura e Shtetit

Politikë

Ish-zv/ kryeministrja padit Ramën, kërkon rikthimin tek Avokatura e Shtetit

Ish-zv/kryeministrja teknike Ledina Mandia ka paditur kryeministrin duke kërkuar rikthimin e saj në Avokaturën e Shtetit. Sipas ekstraktit të depozitimit të padisë në Gjykatën Administrative, kërksa e ish-numrit dy të qeverisë...

Zgjedhjet presidenciale, nesër zhvillohet raundi i parë në Maqedoninë e Veriut

Politikë

Zgjedhjet presidenciale, nesër zhvillohet raundi i parë në Maqedoninë e Veriut

Ditën e nesërme do të zhvillohe raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale. Votuesit do të duhet të zgjedhin midis tre kandidatëve: shqiptarit Blerim Reka, i cili kandidon si i pavarur...

Duhet apo nuk duhet të konsumohen fruta në fund të një vakti?

Shëndeti

Duhet apo nuk duhet të konsumohen fruta në fund të një vakti?

Në temën e dietës ka besime të gabuara që gjithashtu mund të çojnë në pasoja negative për shëndetin. Këto shpesh janë klishe që janë privuar nga çdo themel shkencor. Pikërisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!