Rama është modeli i rrezikshëm i Erdoganit

Saturday, 13 Prill 2019 19:44

Nga Fahri Balliu

Nje vit me pare ky njeri kerkoi heqjen e viztave me Kinen. Per cafre duhet kjo?
Nderkohe ara dy muaj e gjysem kemi paralajmërimin zyrtar te Sekretart te Shtetit te SHBA zotit Majk Pompeo, i cili ne nje konference shtypi shprehimisht thote qe “ Bashkimi Europian e veçanërisht Ballkani , duhet te kenë kujdes nga investimet ruso kineze. Ky zotëria ku hyn këtu me kete porosi?
Ne jemi vend anëtar i NATO dhe porosi te tilla duhet ndjekur me shume kujdes. Kina e Rusia te gjithë gjeostrategjine e tyre janë te pamirepritura per zgjdhjen gjeostrategjike qe ka bere Shqiperia. Por ky ehste modeli i rrezikshëm i Erdoganit i cili edhe pse eshte nje anëtar i rëndësishëm i NATO per karshillek te Perendimit , Washingtonit , bln e ne Rusi Mbrojtje Raketore. Dh Rama do te imitoje si majmun por ne fakt eshte nje lojtar i papërfillshëm dhe katandiset e gjithë kjo akrobaci ke pasurimi personal i tij. 

Modifikuar më Saturday, 13 Prill 2019 19:45

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Politikë

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Nga Halil Teodori Situata politike në Shqipëri ka hyrë në një fazë kritike. Palët e përfshira sa vijnë dhe potencojnë frontet e përballjeve. Asnjë rreze shprese nuk ka për kompromis. Shteti...

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Aktualitet

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete sot pasdite në qytetin e Korçës. I moshuari është identifikuar si Y.Muja. Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë...

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

Aktualitet

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

PDIU përmes një deklarate për mediat është shprehur e shqetësuar për situatën e fundit politike në vend. Ajo thekson se Shqipëria po rrëshqet me shpejtësi drejt një situate dramatike. Mes tjerash...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!