Ironia, Zheji i përgjigjet Ballës: Je më i përpjekuri për Integrimin

Diel, 14 Prill 2019 10:46

Gazetari Artur Zheji në studion e lajmeve në RTV Ora deklaroi se mesazhet e ndërkombëtarëve janë me dy gjuhë, ose dy standard.

Zheji: Gjatë vizitës së zotit Palmer dhe bisedave më Bashën dhe Kryemadhin, për Ramën nuk marrë asnjë përgjegjësi të them mendoj që nëse do kishim paralajmërime kategorike, e para jo më protestë dhe e dyta krijoni një tavolinë, një fjalim një moralitet, na e zgjidhni këtë problem se për ndryshe jeni aut nga cdo lloj tryeze me ne, apo siç i themi ne i heqim vizën. Pra nëse do kishim pasur kështu mesazhezh opozita do kishte reflektuar sërish. 

Mesazhet janë me gjuhë të dyfishtë. Edhe protestat janë demokratike, do të thotë vazhdoni ju, por jo të dhunshme. Por vazhdojini. Mundohuni të gjeni gjuhën me qeverinë.  

Zheji i përgjigjet Ballës: Je më i përpjekuri për Integrimin

Pas reagimit të Ballës në facebook lidhur me protestën, i është kundërpërgjigjur Zheji.

Zheji: Do ti jepja një përgjigje Taulant Ballës. Ka shumë të drejtë Taulanti, është nga ata më të përpjekurit për Integrimin e Europian. Por përgjigjen Ballës ia ka dhënë Arvizu, kur u bë një intervistë, e cila u bë shumë e shkurtër sepse përgjigja nuk ishte ajo që pritej.

Balla ngre dyshime për koiçidencën e protestave në Tiranë, Beograd dhe Paris./oranews

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Adrola Dushi nënshkruan kontratë me kompaninë e famshme amerikane

Show-biz

Adrola Dushi nënshkruan kontratë me kompaninë e famshme amerikane

Adrola Dushi është një nga personazhet më të komentuar të showbiz-it shqiptar, megjithatë prej vitesh ajo jeton midis Shqipërisë dhe Amerikës, pasi vazhdon dhe karrierën e saj si modele atje. Së...

I frymëzuar nga komediani ukrainas që fitoi zgjedhjet, aktori i njohur shqiptar “shpall” kandidaturën për President

Aktualitet

I frymëzuar nga komediani ukrainas që fitoi zgjedhjet, aktori i njohur shqiptar “shpall” kandidaturën për President

Në Ukrainë u zgjodh javën e shkuar President i vendit komediani i njohur Vlodimir Selenksi, i cili fitoi me një rezultat të thellë përballë miliarderit Petro Poroshenko, i cili garonte...

Do të futemi ndonjëherë në BE’?!/ Shpërthejnë memet në rrjet

Aktualitet

Do të futemi ndonjëherë në BE’?!/ Shpërthejnë memet në rrjet

Memet për pranimin e Shqipërisë në BE kanë plasur në rrjetet sociale dhe mediat online. Një prej tyre është edhe kjo e fundit, ku është një burrë që pyet gran nëse...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!