Veliaj, që fëmijë, i abuzuar

E mërkurë, 17 Prill 2019 14:16

Ajo që po ndodh me Unazën e Re dhe me Bregun e Lumit nuk ka vetëm Ramën autor, por vjedhja ka bashkëpunëtor të rrezikshëm, sic është “fëmija i abuzuar i Bashkisë, Erion Veliaj. Kjo shpikje e shëmtuar dhe mashtruese, jo vetëm e politikës shqiptare,  mbart me vete një model ku brenda përfshihen të gjitha të zezat që mund të ketë një administrator i nivelit më të ulët dhe një aspirant në poltike, me të gjitha veset e mundshme të njeriut.

Tërbimi që e ka kapur vrasësin e Ardit Gjoklajt nuk i vjen vertëm nga urrjetja për opozitën, vjen nga bashkëautorësia në megavjedhje. Ky fëmija i abuzuar i fiqve, që gënjen që nga diplomat dhe shkollimi nuk është gjë tjetër vetëm një i palexuar dhe analfabet work-shop-esh. Ti je i abuzuar prej kohesh, nga nje fakt qe eshte trondites, je abuzuar qe falsiteti, mashtrimi, fasada, genjeshtra dhe vjedhja mund te te çojne diku. Ata qe ta zbuluan kete gje dhe qe te propozuan per t'u vertitur rreth bandave propagandistike dhe kriminale, qe nga "Mjaft"-i, "G 99" dhe "Rilindja" t'i dinin mire veset dhe kete lloj abuzimi. Me gjithe parate qe po fiton, pas nja dy tre zarave qe krimi i rrihte kur nuk mbaronte pune, tani je ti, eshte radha jote, qe krimi i organizuar te therret si nje qen roje, sa here qe ka nevoje. Por sic e thame, si nje qenie e pashtylle kurrizore qe je, keto gjera nuk te bejne pershtypje. Mjafton qe po fiton ca para. Me të gjitha veset dhe deformimet, karakteri sigurisht që pëson skoliozë të rrezikshme. Që ta kuptojë ky analfabeti, skolioza është derofmimi i shtyllës kurrizore. Dhe po t’i shtosh veseve dhe deferomimeve të karakterit njerëzor, vjedhjet galopante, pamja sigurisht që është e frikshme. Por kjo është e keqja më e vogël. Fëmija i abuzuar i bashkisë, i palexuari dhe analfabeti, është sot autori kryesor i projektit të pastrimit të parave. Nuk mjaftojnë më lejet e ndërtimit, por ato duhet të jenë në funksion të grupeve të kokainës dhe të grupeve të trafiqeve të tjera që kryqëzohen në Shqipëri.

42 milionë eurot e Unazës së Re u mbrojtën nga ky analfabet, pasi kaparin e kishte marrë. Por postet janë të përkohëshme, jo të përjetëshme. Sigurisht në hisotri analfabetët dhe njerëzit e veseve, kjo e fundit i ka flakur në kanalet e saj të ujërave të zeza.

Modifikuar më E Enjte, 18 Prill 2019 10:36

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LAJM I FUNDIT/ Shpërthim bombe në Lion, 8 të plagosur

Globi

LAJM I FUNDIT/ Shpërthim bombe në Lion, 8 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar në mesditë në qendër të qytetit të Lionit në Francë. Sipas të dhënave paraprake shpërthimi ka ndodhur në një rrugë për këmbësorët pranë sheshit “Bellecour”...

Humb kontrollin, furgoni bie në lumin Shkumbin

Aktualitet

Humb kontrollin, furgoni bie në lumin Shkumbin

ELBASAN Një aksident i rëndë është shënuar këtë pasdite në Elbasan. Një furgon ka humbur kontrollin dhe ka rënë në lumin Shkumbin. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Kthesës së Murrashit. Deri...

Alarm për bombë në Prishtinë

Bota Shqiptare

Alarm për bombë në Prishtinë

Policia e Kosovës është vënë në alarm mëngjesin e së premtes, pas një alarmi për një mjet shpërthyes të vendosur në Prishtinë. Përmes një komunikate për shtyp, Policia e Kosovës njofton...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!