Salvini: Nga Libia po vijnë edhe terroristë

E mërkurë, 17 Prill 2019 17:33

Një kaos i vërtetë po ndodh në Siri, ku ish-gjenerali i Muamar Gadaf, Khalifa Haftar ka kryer një ofensivë tjetër me ushtriinë e tij në Tripoli.

Në lidhje me ngjarjet nga Libia, ka reaguar ministri i Brendshëm italian Mateo Salvini.

Numri një i Ministrisë së Brendshme të Italisë tha se në varkat e emigrantëve libianë, bashkë me migrantë, po vijnë edhe terroristë.

“Portet e vendit do të mbeten të mbyllura. Kjo për shkak të rrezikut terrorist. Në varkat me emigrantë që vijnë nga Libia, ka edhe terroristë. Për sa kohë është ky realitet, portet italiane do të mbeten të mbyllura”, tha Salvini.

Mateo Salvini nuk iu përgjigj pyetjes së gazetarëve, nëse politika e tij e ashpër migratore do të ndryshojë, në rast të shpërthimit të një lufte totale në shtetin libian.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksidentet, eksperti: Rrethrrotullimi në Lundër të hiqet

Aktualitet

Aksidentet, eksperti: Rrethrrotullimi në Lundër të hiqet

Një i ri ka humbur jetën mëngjesin e sotëm duke u përplasur me rrethrrotullimin në Lundër e mandej duke kaluar këtë rrethrrotullim e duke u përplasur me një bazament betoni...

Mohimi dhe glorifikimi i krimeve të luftës pengojnë pajtimin

Globi

Mohimi dhe glorifikimi i krimeve të luftës pengojnë pajtimin

Këshilli i Sigurimit informohet një herë në gjashtë muaj nga Mekanizmi i mbetur nga Gjykatat Ndërkombëtare, IMRCT. Kësaj herë vend të rëndësishëm zuri dënimi i mohimit dhe glorifikimit të krimeve...

Terrorizuan fshatin Rrushkull, kapen dy adoleshentë që qëlluan me armë zjarri

Aktualitet

Terrorizuan fshatin Rrushkull, kapen dy adoleshentë që qëlluan me armë zjarri

Dy adoleshentë janë arrestuar nga policia e Manzës, pasi gjatë natës qëlluan me armë zjarri në ajër, duke terrorizuar edhe banorët. Policia thotë se në pranga u vunë shtetasit K.N., 18...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!