Zoti Soreca ! E Kuptoni që Hollanda ia hoqi vizën Ramës

E mërkurë, 17 Prill 2019 19:00

Vendimi i parlamentit te Hollandes per vendosjen e regjimit te vizave me Shqiperine sigurisht qe eshte nje lajm I dhimbshem, por eshte nje paralajmerim I forte per qeverine. Fakti qe kjo qeveri ncjerr kete Ministrin e jashtem qe llafos me vete neper televizione e shqiptaret nga ai nuk kuptojne asgje s cfare thote, nuk e shuan llomotitja e tij zhurmen e kesaj kembane te forte qe ka rene per Rilindjen
Por ne Shqiperi ka nje ambasade te Bashkimit Europian, dhe nje ambassador , te cilin duhet ta degjojme te pakte njehere te reagoje per te mbrojtur standarte e vlera qe e bene vendin e tij ky qe eshte sot dhe vlerat e qyteterimit perendimor nuk jne mbrojtur nga banda e kriminele por nga mendje te ndritura. Erresira mesjetare qe ka mberthyer Shqiperine nuk eshte moment per nje diplomaci te drunjte dhe te kompromisit. Erresira mesjetare qe ka mbuluar Shqiperine eshte nje moment qe dhe kupton se kush realisht eshte kunder saj dhe drites se qyteterimit perendimor. Kur vjen nga qyteterime te tilla qe I kane dhene njerezimit perandori vlera filozofe artiste , I kane dhene frymezime shekullore qe rrezatojne dhe sot, minimalisht te jep reksion ne inteligjence te jesh avokat p sh Taulant Balles.

Zoti Soreca! Parlamenti I Hollandes I hoqi vizen Rames dhe qeverise se tij, I hoqi vizen Rilindjes dhe ju kete gjuhe dini ta lexoni . Nuk eshte e veshtire per nje diplomat ta kuptoje ate mesazh. Ju perfaqsoni ketu nje instititucion qe shqiptaret nuk e kane pare thjesht si nje grup burokratesh ne Bruksel, por si nje frymezim e Vokacion dhe per brezat qe do te vijne. Por shqiptaret sot e kane me te qarte se kurre se kush eshte kjo e keqe e madhe me emrin Rilindje qe kthehu ne nje regres t tmerrshem ato hapa qe ishin hedhur ne kete trancizion te veshtire. I patem kriminelet parlament , dhe paraardhsja juaj heshti, vendi u mbulua me kanabis, dhe ajo prap heshti , ne parlament hyne njerez qe kan vrare me doren e tyre e ajo heshti, sherbimet e inteligjences gjermane nxorren faktet tronditese te dosjes 339 dhe ju heshtini? Dhe ku ndermerret nje iniciative e tille, kur jepet nje paralajmerim kaq I forte nga nje vend anetar I BE ju prap heshti? Qeveria nuk po e shplan dot pluhurin e kokaines nga fytyra e saj dhe ju prap heshtni se kur deformohet rezultati I zgjdhjeve te pergjithshme me 20 nuk quhet kur e ben Rilindja? Kembana e vendimit ter parlamentit Hollandez eshte e tille qe duhet degjuar dhe nga ju .

Modifikuar më E Enjte, 18 Prill 2019 19:17

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LAJM I FUNDIT/ Shpërthim bombe në Lion, 8 të plagosur

Globi

LAJM I FUNDIT/ Shpërthim bombe në Lion, 8 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar në mesditë në qendër të qytetit të Lionit në Francë. Sipas të dhënave paraprake shpërthimi ka ndodhur në një rrugë për këmbësorët pranë sheshit “Bellecour”...

Humb kontrollin, furgoni bie në lumin Shkumbin

Aktualitet

Humb kontrollin, furgoni bie në lumin Shkumbin

ELBASAN Një aksident i rëndë është shënuar këtë pasdite në Elbasan. Një furgon ka humbur kontrollin dhe ka rënë në lumin Shkumbin. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Kthesës së Murrashit. Deri...

Alarm për bombë në Prishtinë

Bota Shqiptare

Alarm për bombë në Prishtinë

Policia e Kosovës është vënë në alarm mëngjesin e së premtes, pas një alarmi për një mjet shpërthyes të vendosur në Prishtinë. Përmes një komunikate për shtyp, Policia e Kosovës njofton...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!