Deklaratat e Ambasadës amerikane/ Lubonja: Mesazhe fyese, janë totalisht të njëanshëm

Hënë, 13 May 2019 17:36

I ftuar në news 24, analisti Fatos Lubonja ka komentuar zhvillimet e fundit politike në vend, por pa lënë pas edhe reagimet e ambasadës amerikane në Tiranë.

Sipas tij, mesazhet që lëshon selia diplomatike e Washingtonit në vend janë tallëse dhe fyese.

“Keta te ambasades se SHBA duhet te na respektojne dhe mos na tallin me keto mesazhe. Dhuna strukturore e shtetit, shkelja e ligjit i ben qeveria dhe jo opozita. Kur qeveria ushtron dhune pse nuk reagojne keta amerikanet e ambasades. U vodhen 40 mln euro tek unaza, pse heshti ambasada edhe pse aty kishin manipuluar firma amerikanesh. Pse nuk reagon ambasada per arta markun qe ska arrestuar asnje per kete skandal. Mos na merziten keta te ambasades amerikane per parrullat ne shtepine e borchardit por per korrupsionin tek unaza fjala vjen. Jane totalisht te njeanshem. Dhuna e opozites dhe e popullit eshte per vetembrojtje”, u shpreh Lubonja në News 24.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Show-biz

“Je më e ngrohtë se dielli”/ Olta Gixhari “ndez” rrjetin, fansat e “mbysin” me komente

emperaturat e nxehta kanë bërë që plazhet dhe pishinat të jenë plot që në muajin qershor. Gjithashtu edhe vip-at shqiptarë kanë provokuar fansat me fotot e tyre me bikini. Një prej tyre...

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Politikë

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Ish-kreu i Shoqatës së të Përndjekurve Politikë Antikomunistë të Shqipërisë dhe themeluesi i Partisë Demokratike, Sejdi Peka ka ndërrua jetë ditën e sotme. Lajmin të ditur e ka bërë të ditur...

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Globi

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Tensioni po arrin kulmin e tij në Etopi. Vendi afrikan me më shumë se 100 milion banorë po përjeton disa nga ditët më të vështira të viteve të fundit, me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!