Shteti në dorë të Bibave

Hënë, 10 June 2019 17:07

Konsolidimi i grushtit të shtetit sot arriti kulmin në KQZ. Ishte një akt i paprecedentë kur injorantë të Kushtetutës dhe administratorë të bëmave të Rilindjes marrin përsipër të gjykojnë një akt të Presidentit të Republikës kur mes tyre ka injorantë të nivelit të lartë që kanë dashur të ndryshojnë Kushtetutën me akte normative. Sjellja e nënkryetarit të KQZ, këtij dashnorit të tenderëve, jo vetëm që institucionale nuk ishte, por është e dhunshme mënyra dhe teksti që i shkon për shtat vetëm grupeve paramilitare.
Këto të fundit Rama ka kohë që i ka përgatitur, por ka një ndryshim që formate si ustallesha e doganave Spiropali dhe formate si ky Biba qejfliu i tenderëve Rama i ka me shumicë dhe i pëlqen.
Të gjithë e kemi te qartë  konotacionin e fjalës bibë ë jetën e përditshme por fatkeqësia e shqiptareve dhe e shtetit prej kartoni që ngriti Rama është se ka mbetur në dorë të bibave që i duket çdo jetë e jona pronë e Rilindjes. Është fatkeqësi shumë e madhe kur e ardhmja mbetet në dorë të bibave të tilla që sa më të lartë e kanë injorancën, aq më të madhe e kanë vjedhjen dhe zararin si dhe primitivizmin në të folur dhe të vepruar.  

Modifikuar më Hënë, 10 June 2019 19:27

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Show-biz

“Je më e ngrohtë se dielli”/ Olta Gixhari “ndez” rrjetin, fansat e “mbysin” me komente

emperaturat e nxehta kanë bërë që plazhet dhe pishinat të jenë plot që në muajin qershor. Gjithashtu edhe vip-at shqiptarë kanë provokuar fansat me fotot e tyre me bikini. Një prej tyre...

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Politikë

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Ish-kreu i Shoqatës së të Përndjekurve Politikë Antikomunistë të Shqipërisë dhe themeluesi i Partisë Demokratike, Sejdi Peka ka ndërrua jetë ditën e sotme. Lajmin të ditur e ka bërë të ditur...

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Globi

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Tensioni po arrin kulmin e tij në Etopi. Vendi afrikan me më shumë se 100 milion banorë po përjeton disa nga ditët më të vështira të viteve të fundit, me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!