Kukuvajkat e dekretit të Presidentit

E Enjte, 20 June 2019 13:30

Dekreti i Presidentit Ilir Meta është botuar në fletoren zyrtare. Këtu mbyllet çdo çështje, çdo diskutim rreth kësaj teze. Çdo lloj diskutimi i të gjithë spektrit militar, propagandistik apo paramilitar që ka mbledhur Rilindja nuk është gjë tjetër vetëm thirrje për luftë dhe vëllavrasje. Të gjithë kukuvajkat që kanë shëtitur në disa parti (ndonjëra ish-e LSI bënte si eksperte) nuk janë gjë tjetër vetëm lëngimet e fundit të rilindjes që problemin e një personi qoftë ky psikik apo jo po ia kalon gjithë kombit. Dekreti i Presidentit Ilir Meta është botuar në fletoren zyrtare. Ky është ligji, kjo është e vërteta. Çdo çetnik i rilindjes dhe ndonjë marionetë ndërkombëtare që merr ndonjë lek në Tiranë dhe vetëm pi verë, është e kotë që të ngrejë akuza apo të bëjë interpretim qesharak se nuk e ka lexuar dhe përkthyer mirë në shqip Kushtetutën .
Me këta përkthyesit që bëjnë gabime me dashje kemi 6 vjet që ia kemi marrë dorën. Dekreti i Presidentit Ilir Meta është botuar në fletoren zyrtare. Çdo veprim tjetër dhe çdo idiot që shëtit nëpër televizione, çdo lëvizje kundër saj është vetëm grusht shteti. / Redaksionale

Modifikuar më E Enjte, 20 June 2019 18:21

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Globi

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Një grua e zemëruar i la pasagjerët tjerë në aeroplan të shokuar, pasi ia theu për koke laptopin të dashurit të saj, të cilin e akuzoi se po shikonte gra...

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Kuriozitete

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Në mesin e kartëmonedhave euro që aktualisht janë në qarkullim, ekzistojnë disa mostra që për shkak se gjenden rrallë janë shndërruar në subjekt të koleksionistëve të parave. Meqenëse pas zbulimit ato...

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

Aktualitet

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

I nxehti nga Afrika do të avancojë me tej drejt vendit tonë. Temperaturat do të jenë më të larta në zonën qendrore dhe zonat bregdetare. Parashikohet të regjistrohen vlera të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!