Tirana duhet të refuzojë një vrasës si ky i Ardit Gjoklajt

E Enjte, 20 June 2019 18:50

Kur Shqipëria po zien, Lal Cerri, ose Lal Eri, paturpësisht në daljet e tij konkurruese me shefin e tij në televizione duke harxhuar kohë satelitore të kushtueshme bën sikur bën fushatë elektorale, kur ligjërisht nuk ka zgjedhje. Erion Veliaj të hap zorrët e barkut duke dal 2-3 herë në televizionet e kontrolluara dhe bën sikur i dhimbset shumë Tiranë, nuk flet fare për Tiranë, nuk jep asnjë bilanc të një pune që mund të ketë bërë, mashtron pa fund se do të ia ndryshojë fytyrën.

Veç propagandës false më shumë së gjysmën e kohës televizive të kushtueshme satelitore Veliaj gjen kohën të bëj dhe politikë të madhe duke sulmuar opozitën, drejtuesit e saj duke treguar një shkallë maksimale servilizmi ndaj Ramës. Por Tirana duhet të refuzojë këtë krijim artificial i krijuar ne laborator si kryebashkiak jo vetëm që të vazhdojë të jetë në atë karrige në të cilën ndodhet, por te refuzojë ta dëgjojë paçavuret e tij, propagandën skandaloze. Veliaj nuk duhet të jetë në atë detyrë por duhej të ishte para drejtësisë për tu përgjigjur për vrasësin e Ardit Gjoklajt.  

Modifikuar më Saturday, 22 June 2019 15:28

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Globi

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Një grua e zemëruar i la pasagjerët tjerë në aeroplan të shokuar, pasi ia theu për koke laptopin të dashurit të saj, të cilin e akuzoi se po shikonte gra...

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Kuriozitete

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Në mesin e kartëmonedhave euro që aktualisht janë në qarkullim, ekzistojnë disa mostra që për shkak se gjenden rrallë janë shndërruar në subjekt të koleksionistëve të parave. Meqenëse pas zbulimit ato...

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

Aktualitet

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

I nxehti nga Afrika do të avancojë me tej drejt vendit tonë. Temperaturat do të jenë më të larta në zonën qendrore dhe zonat bregdetare. Parashikohet të regjistrohen vlera të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!