Protesta e fitores mbi kukuvajkat e dhunës

Premte, 21 June 2019 22:30

Sot opozita zhvilloi atë që historia do ta quajë protesta festival e fitores kundër Rilindjes së kriminalziuar. Me dhjetëra mijëra shqiptarë u mblodhën për në Tiranë për të kërkuar rrëzimin e  Ramës, ndërsa kryeministri u fsheh me qindra kilometra larg protestës.

Sot protestuesit arritën të shmangnin edhe një skenar të Ramës për ta shndërruar në dhunë protestën e  sotme, një plan që do ti shërbente Ramës për të zhvendosur vëmendjen nga përgjimet, në sytë e ndërkombëtarëve.

Qetësia dhe shembulli që treguan qytetarët u vlerësua edhe nga kreu i demokratëve në mbyllje të protestës. “Mirënjohje që sot shpëtuat një plan djallëzor të Edi Ramës, që ju nuk ndihmuat Edi Ramën për të hequr vëmendjen e përgjimeve të krimit elektoral, dhe nuk ratë pre e këtij plani djallëzor për tu provokuar “ tha Basha.

Modifikuar më Saturday, 22 June 2019 15:06

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Globi

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Kompania britanike “British Airways” njoftoi anulimin e fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian Kajro, duke cituar motive sigurie, por pa dhënë sqarime të mëtejshme. Menjëherë pas saj, edhe kompania gjermane “Lufthansa” pezulloi...

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Bota Shqiptare

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Pak ditë më parë, mjaftoi  një shkrim i postuar te portali më i lexuar shqip dhe italisht te shqiptarët e Italisë, Albania NEWS, që të nxisë kërshërinë dhe brengën e...

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Aktualitet

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Një aksident i rënë ka ndodhur sot në Tropojë. Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën në aksin rrugor Bajram Curri – Sopot. Si rrjedhojë ka ndërruar jetën gjatë transportimit për në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!